Problemy z poruszaniem się? Już czas na rehabilitację!

Nie tylko problemy z poruszaniem się, ale także ból kręgosłupa, barków czy kolan powinien skłonić nas do wizyty i lekarza. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy pracujący przy komputerze człowiek powinien zadbać o stan swojego kręgosłupa.

Najczęściej z rehabilitacji korzystają osoby po wypadkach czy udarach, a także osoby starsze ze zwyrodnieniami, znacznie rzadziej ci, którzy są aktywni zawodowo, a to duży błąd. Bole pleców, wzmożone napięcie mięśni w górnej części barków, to sygnał, że coś złego zaczyna się z nami dziać. Stres, przemęczenie i brak ruchu to równia pochyła w kierunku przewlekłych bólów kręgosłupa i nie tylko. Bez odpowiedniej rehabilitacji, bez masaży stan może się tylko pogarszać.

Przeczytaj również: Czym jest rwa kulszowa?

Problemem są oczywiście kolejki na rehabilitację oraz to, że czas, w którym trzeba się zgłosić na swoje zabiegi, najczęściej kolidujący z godzinami pracy. Rozwiązaniem jest możliwość skorzystania z odpłatnej rehabilitacji, która wbrew pozorom wcale nie jest aż tak kosztowna, jak wizyta u lekarza. Zwykle za masaż piętnastominutowy zapłacimy od 10 do 15 zł, tak samo w przypadku ćwiczeń na określoną partię ciała, a więc nie są to duże pieniądze za podratowanie zdrowia. Na bóle barków doskonałe zatem będą masaże raz w tygodniu przez 7 dni i minimum po 15 minut. Oferta ośrodków rehabilitacyjnych jest bardzo szeroka i dostępna dosłownie w każdym mniejszym i większym mieści. Do zapoznania się na przykład tu.

Nie ma co czekać, że ból sam przejdzie, bądź co gorsze łykać dziesiątki tabletek przeciwbólowych bez kontaktu z lekarzem i rehabilitantem. Konieczna jest odpowiednia opieka medyczna, a najlepiej w połączeniu z aktywnością fizyczną.

M-S-M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *