Podłoga Altro Uno™ – jedna dla wielu pomieszczeń

 

Firma Altro, wiodący producent bezpiecznych wykładzin podłogowych z PCV, wprowadza na rynek podłogę Altro Uno. Nowy produkt charakteryzuje doskonała trwałość, dzięki czemu idealnie nadaje się do zainstalowania w obiektach o dużym natężeniu ruchu, np. w miejscach użyteczności publicznej takich jak poczekalnie czy szkoły.

Higieniczna podłoga

Podobnie jak w przypadku innych rodzajów podłóg firmy Altro, higienę zapewnia wbudowany bakteriostat Altrosan™. Hamuje on rozwój bakterii przez cały okres użytkowania podłogi, niezależnie od stopnia zużycia powierzchni. Jest to szczególnie istotne w miejscach, które wymagają zachowania szczególnej higieny.

Łatwy montaż

Elastyczna podłoga Uno jest łatwa w instalacji. Poszczególne jej elementy mogą być zgrzewane
na gorąco, dzięki czemu otrzymujemy jednolitą bezspoinową powierzchnię. Takie rozwiązanie uniemożliwia gromadzenie się bakterii, co ma miejsce na przykład przy wykorzystaniu ceramicznych kafelkowych podłóg z fugami.

Dobrze i ładnie

Nie bez znaczenia są również walory estetyczne podłogi Altro Uno. Szeroka paleta kolorów pozwala uzyskać ciepłą i przyjazną atmosferę pomieszczenia – nawet w dużych miejscach użyteczności publicznej. Ponadczasowa prosta forma oraz matowe wykończenie podłogi w połączeniu z przyjemnymi kolorami – dają nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Czysty i przyjazny środowisku wybór

Nowa bezpieczna podłoga Altro Uno została stworzona w technologii Maxi Altro Easyclean PUR™, dzięki której utrzymanie czystości jest bardzo łatwe – brud nie przywiera bowiem do powierzchni wykładziny. Jednocześnie podłoga jest odporna na zaplamienia i chemikalia. W dłuższym okresie czasu oznacza to oszczędności związane z użytkowaniem i utrzymaniem podłogi – przede wszystkim mniejsze zużycie wody oraz środków czyszczących. Dodatkowo Altro Uno wykorzystuje bioplastyfikator z odnawialnych źródeł, zawiera 10% kwarcu ze szkła pochodzącego z recyklingu, natomiast sama wykładzina w 100% poddaje się recyklingowi. Altro Uno to naprawdę ekologiczny wybór.

Na polskim rynku podłoga jest dostępna od maja.

Typowe zastosowanie podłogi Altro  UNO:

  • Świetlice
  • Poczekalnie
  • Oddziały szpitalne
  • Pokoje zabiegowe
  • Sale ćwiczeń
  • Przebieralnie
  • Klasy szkolne

 

Altro

 

Firma Altro jest wiodącym producentem i dostawcą bezpiecznych podłóg i okładzin ściennych. Produkty Altro zapewniają higienę i bezpieczeństwo, przy jednoczesnym zachowaniu dużych walorów dekoracyjnych. Klienci Altro działają w takich branżach jak szkolnictwo, ochrona zdrowia, farmacja, handel detaliczny, ośrodki wypoczynkowe, sportowe i turystyczne, a także przemysł spożywczy. Altro przoduje w zakresie zrównoważonej produkcji przyjaznej środowisku naturalnemu. Materiały recyklingowe stanowią do 20% składu określonych typów wykładzin podłogowych Altro.


Źródło: PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *