Lato ze śnieżnobiałym uśmiechem? To możliwe!

Letnie miesiące to czas, kiedy uśmiechamy się częściej. Sprzyja temu przyjemna pogoda, częstsze niż zwykle towarzystwo promieni słonecznych i wymarzone urlopy, na które wówczas się udajemy. Warto wtedy zadbać o zęby, aby nasz uśmiech olśniewał bielą w pełnym słońcu.

Etap, od którego powinno się zacząć, to przeprowadzenie porządków w uzębieniu – mówi lek. stom. Hanna Sobota, właścicielka gabinetu Sobotadent w Poznaniu. – Niezbędna jest wizyta u dentysty. Higienistka stomatologiczna usunie wtedy kamień nazębny i oczyści zęby z osadów, które utworzyły się na powierzchni. Odbywa się to przy pomocy ultradźwięków, delikatnych ręcznych narzędzi lub podczas zabiegu piaskowania. Operacja ta zapewni błyskawiczną, choć dyskretną poprawę koloru uzębienia. Przy tej okazji warto zrobić przegląd plomb, bowiem stare, kompozytowe wypełnienia często ulegają przebarwieniom. Jeśli zajdzie taka potrzeba stomatolog przygotuje nowe plomby, dopasowane do zmienionej barwy szkliwa.

Kolejny pomysł na odświeżenie koloru zębów to preparaty do samodzielnego stosowania w domu. Należą do nich specjalne wybielające pasty, żele i paski. Środki te nie powodują podrażnień ani uszkodzeń. Stosowane regularnie, łagodnie rozjaśniają kolor zębów. Szkliwo może stać się bielsze nawet o dwa tony. Preparatów wybielających nie można stosować zbyt długo – przestrzega Hanna Sobota. Należy zawsze stosować się do zaleceń producenta. Domowych środków wybielających zęby nie zaleca się również osobom z czynną parodontozą, bowiem podrażnieniu mogą ulec uwrażliwione stanem zapalnym tkanki przyzębia i odsłonięte szyjki zębowe.

Zdecydowanie bezpieczniejszym pomysłem na wybielanie zębów jest skorzystanie z usług profesjonalisty, czyli doświadczonego stomatologa. Specjalista nie tylko doradzi najodpowiedniejszą do rodzaju zębów i najefektywniejszą metodę działania, ale też w razie takiej potrzeby przeprowadzi zabieg. Zęby można wybielić podczas jednej wizyty w gabinecie. Przed wybielaniem zęby muszą być wyleczone lub zabezpieczone tymczasowymi wypełnieniami – rekomenduje Sobota. – Oczyszczone z osadów i kamienia zęby są pokrywane preparatem wybielającym. Wybielanie jednej szczęki trwa godzinę i pacjent od razu może wrócić do domu z bielszym uśmiechem. Inna metoda polega na wykonaniu dopasowanej do zębów nakładki. Pacjent samodzielnie nakłada do niej żel wybielający i umieszcza ją na zębach przez minimum 10 kolejnych nocy. Można wybielać również pojedyncze zęby. Hanna Sobota przypomina, że zdarza się, że po leczeniu kanałowym zęby zmieniają kolor. Wtedy do środka zęba jest zakładany środek wybielający. Po kilku dniach lekarz sprawdza osiągnięty efekt i ewentualnie ponownie zakłada wybielający opatrunek.

W przypadku, gdy powyższe zabiegi nie pomagają w uzyskaniu bielszego odcienia zębów, pozostaje wykorzystanie licówek. Dzięki nim możliwe jest pokrycie rozległych wypełnień, trudnych do usunięcia przebarwień, zmiana kształtu zębów oraz nadanie im wymarzonego kształtu. Licówka to bardzo cienka warstwa porcelany na stałe cementowana na powierzchni zęba. Do delikatnej korekty kształtu lub koloru nie trzeba nawet szlifować zębów! Licówki są naklejane bezpośrednio na przednią powierzchnię zębów – mówi Hanna Sobota.

Wybierając i wykorzystując jedną z powyższych metod wybielania zębów można szeroko i bez kompleksów uśmiechać się do letniego słońca.

Sobotadent to prywatny gabinet specjalistyczny prowadzony przez doświadczoną lekarz stomatolog, Hannę Sobotę. Dentystka ukończyła studia na Akademii Medycznej w Poznaniu w 1987 roku. Od roku 1989 prowadzi prywatny gabinet stomatologiczny. Jej szczególne zainteresowania to stomatologia estetyczna, protetyka i leczenie kanałowe zębów. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Jest także konsultantem portalu dentystycznego dentonet.pl. Gabinet Sobotadent, który mieści się w Poznaniu przy ul. Iwaszkiewicza 3, posiada w swojej ofercie cały wachlarz usług stomatologicznych: zabiegi profilaktyczne, licówki, leczenie zębów i dziąseł, leczenie kanałowe, a także implanty i protetyka, leczenie bruksizmu i choroby okluzyjnej. Gabinet dba o bezpieczeństwo zabiegów, nowoczesne wyposażenie, ale także o ekologię w prowadzonej działalności.

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej gabinetu:

http://www.sobotadent.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *