Philippe Gerson podczas targów WIHE – spotkaj się ze światowym autorytetem radiologii

Już w październiku do Warszawy zawita profesor Philippe Gerson, niezwykła osobistość ze świata medycyny, wiceprezydent ISRRT na rejon Europy oraz Afryki, a także wiceprezydent AFPPE (Francuskiego Towarzystwa Elektroradiologii). Lekarze i specjaliści z dziedziny medycyny będą mieli szansę spotkać się z nim osobiście podczas targów WIHE.

Profesor Philippe Gerson, opiekun Polskiego Towarzystwa Elektroradiologii oraz ekspert do spraw radiologii w ośrodkach Day Health Care dla chorych na AIDS, będzie gościem honorowym IV Ogólnopolskich Warsztatów z Okazji Światowego Dnia Radiologii. Wydarzenie będzie miało miejsce podczas drugiej edycji Międzynarodowych Targów Medycznych WIHE, odbywających się w dniach 8-10 października w Warszawskim Centrum EXPO XXI.

Na miano autorytetu z dziedziny radiologii Philippe Gerson zasłużył dzięki swoim badaniom. Dzięki swojej postawie oraz wkładzie w rozwiązywanie problemów w leczeniu osób zarażonych wirusem HIV, uzyskał od Czerwonego Krzyża tytuł eksperta do spraw radiologii w ośrodkach Day Health Care dla chorych na AIDS w Afryce, szczególnie w Kongo, Nigerze, Burkina Faso, i Gabonie.

Jedne warsztaty, dwa panele

IV Ogólnopolskie Warsztaty z Okazji Światowego Dnia Radiologii podzielone będą na dwa panele tematyczne: Radiologiczny z Radiologią Zabiegową oraz Radioterapeutyczny z Medycyna Nuklearną oraz Protonoterapią. Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać wielu cennych pod względem merytorycznym wykładów, w tym  profesora Philippe Gerson. W celu uatrakcyjnienia wydarzenia, zaplanowana została interaktywna sesja case study, dotycząca postępowania diagnostycznego na podstawie przypadków klinicznych.

Warsztaty organizowane są przez Polskie Towarzystwo Elektroradiologii przy współpracy z SKN Elektroradiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz z organizatorami targów WIHE.

Spotkajmy się w Warszawie

Racjonalizacja wydatków na inwestycje w placówkach medycznych, nowoczesne techniki w anestezjologii i intensywnej terapii, telemedycyna i teleopieka, a także dotacje dla podmiotów leczniczych w perspektywie lat 2014-2020 to niektóre z tematów, które zostaną poruszone podczas Międzynarodowych Targów Medycznych WIHE w Warszawie. W programie znalazło się również II Forum ”Optymalizacja kosztów działalności leczniczej”.

Philippe Gerson – notka biograficzna

Philippe Gerson zdobył kwalifikacje elektroradiologa w 1981 roku w szpitalu Hotel Dieu, który jest najstarszym szpitalem w Europie. W 1990 roku został kierownikiem elektroradiologów, a od 2005 dodatkowo zarządza medycyną nuklearną.

W latach 1995 i 2010 Gerson był członkiem rady ISRRT (ang. International Society of Radiographers and Radiological Technologists) na rejon Francji, natomiast od 2002 do 2005 roku obejmował stanowisko regionalnego koordynatora od spraw Public Relations dla Europy i Afryki. Na swoim koncie ma dużą aktywność na Czarnym Kontynencie, m.in. dzięki organizacji licznych warsztatów i konferencji. W listopadzie 2010 roku zorganizował pierwszy warsztat ISRRT w Arusha (Tanzania). Philippe Gerson przedstawił wyniki swojej pracy w Afryce na wielu krajowych i międzynarodowych konferencjach.

W 2009 roku The University Hai Duong w Wietnamie mianował go konsultantem – 9 lat wcześniej zorganizował w tym kraju warsztat.

Od 1995 roku Philippe Gerson jest aktywnym członkiem Francuskiego Towarzystwa Elektroradiologii (AFPPE), a w 2008 został członkiem Komitetu Naukowego Kongresu Radiologii Eeuropean.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *