Mistrzostwa Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym

W dniach 10-13 czerwca w Olsztynie już po raz XIII odbyły się Mistrzostwa Warmii i Mazur w Ratownictwie Medycznym. Zawody stanowiły eliminację najlepszych załóg ratowniczych do ogólnokrajowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym.

W tym roku rywalizację podjęło 23 drużyny z Polski i jedna z Ukrainy. Startujące ekipy zmagały się z zaplanowanymi konkurencjami, które miały w najbardziej realny sposób odzwierciedlać codzienną pracę ratowników zarówno w sytuacjach dziennych jak i w nocnych.

Mistrzostwa dają ratownikom możliwość sprawdzenia się w trudnych i nagłych zdarzeniach medycznych, opierają się nie tylko na rywalizacji załóg, ale też motywują zespoły do poszerzania swojej wiedzy i praktycznych umiejętności – mówi Mieszko Skoczylas z Physio-Control.

Ciekawym pomysłem promocji mistrzostw była wspólna akcja Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. 10 czerwca, w dnu rozpoczęcia zawodów patrolowi policji towarzyszyła karetka pogotowia i sprawdzała umiejętności zatrzymanych kierowców. Ci, którzy popełnili wykroczenie, musieli wykonać podstawowe czynności z zakresu udzielania pierwszej pomocy, aby uniknąć mandatu.

W ostatnim dniu mistrzostw zostały ogłoszone wyniki. Sędziowie uznali, że najlepszą drużyną byli ratownicy z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Warszawie. Drugie miejsce zajęła ekipa ze Szpitala Powiatowego w Bartoszycach. Siedem drużyn zdobyło prawo startu w Mistrzostwach Polski. Polscy ratownicy przekazali również w pełni wyposażone karetki swoim kolegom z ukraińskiego Centrum Medycyny Ratunkowej w Iwanofrankowsku.

http://www.physio-control.com/country/index.aspx?country=PolandDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *