Medycyna estetyczna – przegląd najpopularniejszych zabiegów

Jędrne ciało, nieskazitelna twarz, świetlista cera – każda kobieta marzy, by jak najdłużej wyglądać młodo i atrakcyjnie. Jeśli i Ty chciałabyś odświeżyć swój wygląd, pozbyć się zmarszczek lub poprawić kontur twarzy, poniżej znajdziesz krótki przegląd aktualnych trendów w medycynie estetycznej.

Laser frakcyjny

To nowoczesne urządzenie wykorzystuje się, by intensywnie i trwale zregenerować skórę. Zabieg doskonale sprawdza się w przypadku pacjentek zmagających się z bliznami, głębokimi zmarszczkami, przebarwieniami słonecznymi czy nierówną teksturą skóry. Efekty widoczne są niemal od razu, dlatego zabieg ten cieszy się dużą popularnością.

Botoks

Choć głównie kojarzony jest, jako wypełniacz zmarszczek, botoks stosowany jest w medycynie od wielu lat. Obecnie wykorzystuje się go w celach kosmetycznych, np. do redukcji zmarszczek, jak i medycznych, np. w leczeniu nadpotliwości. Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej jest w pełni bezpieczny, a jego efekty utrzymują się od 4 do nawet 8 miesięcy.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

„Wampirzy lifting” to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Preparat wykorzystywany podczas zabiegu – osocze bogatopłytkowe, pozyskuje się z odwirowanej krwi pacjentki. Następnie za pomocą igły, skórę ostrzykuje się, w miejscach, które wymagają regeneracji i odmłodzenia. Ten 15-minutowy zabieg jest w pełni bezpieczny, a jego efekty utrzymują się przez długi czas.

Medycyna estetyczna – propozycje dla każdego

Współczesne zabiegi medycyny estetycznej to odpowiedź zarówno na potrzeby zdrowotne, jak i kosmetyczne. I choć sporo kobiet wciąż podchodzi do nich stereotypowo, poglądy zaczynają się zmieniać. Działania profilaktyczne opóźniające starzenie się skóry, przestają być tematem tabu, bowiem ich głównym celem jest poprawa fizycznej atrakcyjności pacjentki.

Artykuł powstał we współpracy z dr Maciejem Siembidą z Kliniki Medycyny Estetycznej Pure Aesthetic – medycyna estetyczna Lublin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *