Inwazja inwestycji w szpitalu im. Gromkowskiego we Wrocławiu. Jest już projekt nowego rezonansu magnetycznego dla dzieci

Szpital im. Gromkowskiego przy Koszarowej otrzymał projekt budowlany nowego budynku rezonansu magnetycznego dla dzieci. Pieniądze są, więc budowa może się rozpocząć.

– Projekt budowlany już jest, teraz już tylko budować. Ten rok to prawdziwa inwazja inwestycji w naszym szpitalu. – mówi dyrektor szpitala Janusz Jerzak.

Rzeczywiście za kilka miesięcy oddany zostanie do użytku nowoczesny Pawilon Pediatryczny na około 200 łóżek. Budynek jest gotowy trwają przetargi na wyposażenie. Nowy rezonans magnetyczny będzie doskonałym uzupełnieniem Pawilonu. Urządzenie działa dzięki silnemu polu magnetycznemu. W ten sposób powstaje dokładny 3-wymiarowy obraz ludzkiego ciała.

Rezonans co prawda jest przeznaczony dla dzieci, ale mogą z niego korzystać także dorośli.

Rezonans wraz z budynkiem kosztować będzie około 5,5, mln złotych, koszty szpital w większości sfinansuje z funduszy własnych, natomiast 1,6 mln pochodzić będzie z dotychczasowych balów dobroczynnych Pani Anny Dutkiewicz.

– Szpital jest w dobrej kondycji finansowej, ale pomoc, jaką uzyskujemy od Pani Dutkiewicz, pozwala nam na osiąganie naprawdę światowego poziomu – podkreśla dyr. Jerzak. – Po oddziałach dziecięcych skoncentrujemy się jeszcze na ofercie dla osób  starszych. Wszyscy chcą pomagać dzieciom, chciałbym jednak, abyśmy nie zapominali o potrzebach seniorów.

Dotychczas z balów dobroczynnych Pani Anny Dutkiewicz zakupiono dla Szpitala im. Gromkowskiego m.in.: ambulans neonatologiczny z pełnym wyposażeniem, wyposażenie oddziału reanimacji intensywnej terapii, przewoźny tomograf komputerowy, nieinwazyjny monitoring rzutu serca, 4 respiratory, system do selektywnego chłodzenia głowy u noworodków Cool – cap, monitor funkcji mózgu EEG dla noworodków, gastrolyzer, USG, pH-metr oraz stoły rehabilitacyjne.

W ten sposób tylko w ostatnich 2 latach do Szpitala im. Gromkowskiego trafił sprzęt wart ponad 1,2 mln złotych.

Szpitalowi pomagają także inne fundacje. Ostatnio Fundacja dla Zdrowia Dzieci im. Janusza Korczaka z Wrocławia sfinansowała zakup kombinezonów DUNAG 2 służących terapii dzieci z uszkodzeniem centralnego układu nerwowego i dysfunkcją narządu ruchu.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Jerzego Gromkowskiego to jeden z najnowocześniejszych i najlepiej zarządzanych szpitali na Dolnym Śląsku i w Polsce. Oprócz oddziałów dla dorosłych prowadzi także specjalistyczne oddziały dla dzieci. Posiada najnowocześniejsze wyposażenie przeznaczone do leczenia i badania dzieci. Prowadzi także wiodące na Dolnym Śląsku oddziały chorób zakaźnych specjalizujące się w leczeniu WZW i HIV/AIDS.

Od lat w rankingach najlepszych szpitali zajmuje czołowe miejsca. W 2006 roku uzyskał tytuł „Najlepszego Szpitala Publicznego na Dolnym Śląsku”, od 2007 roku posiada certyfikat zarządzania jakością ISO. W 2011 roku po raz piąty wyróżniony został prestiżową nagrodą Marszałka Województwa – Dolnośląskim Certyfikatem Gospodarczym. Certyfikat przyznawany jest firmom z dobrymi wynikami finansowymi, przestrzegającym zasad uczciwej konkurencji, dbającym o zawodowy rozwój pracowników i działającym na rzecz lokalnej społeczności.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny
im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu
51-149 Wrocław, ul. Koszarowa 5
www.szpital.wroc.pl, e-mail: gromkowski@szpital.wroc.pl
NIP: 895-16-31-106, Regon: 000290469
tel. cent. (071) 325 03 56 do 59; (071) 326-13-27 do 31; sekretariat ( 071) 395-74-26; fax ( 071) 326-06-22

 

Źródło: PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *