Etyczne aspekty decyzji medycznych

„Etyczne aspekty decyzji medycznych” to publikacja, która porusza niezwykle ważne, a wręcz kluczowe zagadnienia prawne i regulacyjne (m.in. działalność szpitalnych komisji etycznych, stosowanie klauzuli sumienia przez lekarzy etc.), jak również kwestię relacji lekarz pacjent. Omawia także trudną sztukę komunikacji w medycynie.

Tematy opisywane w książce poruszone zostały podczas II Konferencji Bioetycznej, organizowanej przez Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum i wydawnictwo Wolters Kluwer Polska w październiku 2010 r. Obecni na konferencji specjaliści z  wielu dziedzin, przedstawili różne punkty widzenia odnośnie zagadnienia etyki w zawodzie lekarza, co pozwoli czytelnikowi szerzej przyjrzeć się tej problematyce.

Publikacja skierowana jest przede wszystkim do pracowników służby zdrowia poszukujących praktycznych komentarzy na pograniczu etyki i obowiązującego prawa. To także cenna pozycja dla studentów medycyny oraz pielęgniarstwa.

 

 

Autorzy: Jan Hartman, Marcin Waligóra

Format: B5, oprawa: oprawa miękka, s. 208

Cena: 44,10 zł

 

 

Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

ul. Płocka 5a

01-231 Warszawa

Tel. 022 535 80 00

e-mail: obsluga.klienta@wolterskluwer.pl

Księgarnia internetowa:

e-mail: profinfo@wolterskluwer.pl

 

 

WOLTERS KLUWER POLSKA

Wolters Kluwer Polska jest częścią międzynarodowego koncernu wydawniczego Wolters Kluwer.  Na rynku polskim jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych. Niezmiennie od wielu lat wydaje produkty najwyższej jakości. Obecnie pod markami ABC, LEX i Oficyna wydawane są produkty elektroniczne, książki i czasopisma. W ofercie wydawnictwa znajdują się również szkolenia i  konferencje. www.wolterskluwer.pl

 

Wolters Kluwer jest globalną i wiodąca firmą wydawniczą i dostawcą usług informacyjnych. Globalnie zapewnia swoje usługi i produkty profesjonalistom w sektorach: prawa, firm, podatków, księgowości, usług finansowych, audytu, zarządzania ryzykiem, organów regulacyjnych oraz zdrowia. Wolters Kluwer osiąga roczne przychody (2010) w wysokości 3,6 miliarda euro, prowadzi działalność w Europie, Ameryce Północnej i Południowej oraz regionie Azji i Pacyfiku, zatrudnia około 19 000  osób na całym świecie. Centrala Wolters Kluwer znajduje się w Alphen aan den Rijn w Holandii. Więcej informacji o naszej pozycji rynkowej, klientach, markach  i organizacji na stronie www.wolterskluwer.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *