Pisanki celebrytów dla kliniki Przylądek Nadziei. Licytuj pisankę i pomóż dzieciom chorym na nowotwory

Własnoręcznie malowane, ceramiczne pisanki, wielkości strusiego jaja podarowali celebryci  Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Swoje oryginalne pisanki wykonali: Doda, Katarzyna Cichopek, Krzysztof Hołowczyc, Mariusz Pudzianowski i Piotr Kupicha z zespołem Feel.

Wielkanoc już blisko, ale wielu małych pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku Onkologii i Hematologii Dziecięcej nie spędzi tych świąt w domu. Aby umilić im przedświąteczny czas pobytu w szpitalu  Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” organizuje wspólne malowanie ogromnej pisanki. Zaproszenie na spotkanie przyjęli  aktorzy serialu „Pierwsza Miłość” – Aneta Zając, Mikołaj Krawczyk i Łukasz Płoszajski. Gigantyczne jajo zdobione będzie w piątek – 26 marca od godz. 14.30 w bibliotece kliniki przy ul. Bujwida 44. Natomist już od soboty rano wszystkie pisanki będą eksponowane w gablocie na parterze wrocławskiego Domu Handlowego RENOMA. Od tego dnia chętni będą mogli je kupić
na aukcji internetowej, poprzez stronę www.naratunek.org. Cena wywoławcza 300 zł. Wydarzenie jest częścią akcji organizowanej na rzecz budowy Przylądka Nadziei – nowej siedziby kliniki.  Dochód  z akcji zasili fundusz budowy.

Wrocławska Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, gdzie leczy się dzieci z całej Polski i wykonuje co drugi przeszczep szpiku, mieści się w zabytkowym budynku i nie spełnia wielu ze współcześnie obowiązujących standardów. Brak oddziału poprzeszczepowego, ciasne sale i ogólny stan przedwojennego budynku uniemożliwiają zapewnienie istotnego bezpieczeństwa małym pacjentom w okresie znaczącej utraty odporności spowodowanej chorobą. Dlatego celem działań fundacji jest również budowa Kliniki Przylądek Nadziei, czyli nowej siedziby Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Realizacja tego przedsięwzięcia umożliwi kompleksową diagnostykę i leczenie na najwyższym światowym poziomie, stwarzając tym samym znacznie szybsze możliwości powrotu do zdrowia. Potrzebna jest kwota 70 mln zł. Fundacja liczy na wpływy od podatników z odpisu 1%. Wbrew pozorom, ten pozornie małowartościowy 1% ma niezwykłe znaczenie dla realizacji projektu budowy Przylądka Nadziei i ratowania życia dzieci.

źródło: media.netpr.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *