Doceń Przyjaciela od Piersi – zgłoś historię!

Rusza pierwsza edycja Plebiscytu pod hasłem „Doceńmy Przyjaciół od Piersi”. Celem Plebiscytu jest pokazanie polskiemu społeczeństwu pozytywnych zachowań, jako wzorca postępowania wobec chorych na raka piersi. W ramach Plebiscytu każdy będzie miał możliwość docenienia osób, które w jakiś wyjątkowy sposób pomogły chorym na raka piersi. Historie można nadsyłać do 30 lipca 2012r. drogą listowną lub e-mailową. Bohater wybranej przez Jury historii zostanie uhonorowany odznaką „Przyjaciela od Piersi”.

Stowarzyszenie „Amazonki” Warszawa-Centrum, organizator polskiej edycji kampanii Breast Friends – Przyjaciele od Piersi, ogłasza Plebiscyt pod hasłem: „Doceńmy Przyjaciół od Piersi”. Plebiscyt jest odpowiedzią na potrzeby chorych na raka piersi, którzy chcieliby podziękować w jakiś szczególny sposób osobom, które pomogły im w najtrudniejszych chwilach związanych z walką o zdrowie. Celem Plebiscytu jest pokazanie polskiemu społeczeństwu pozytywnych zachowań, jako wzorca postępowania wobec chorych na raka piersi.

W ramach Plebiscytu każdy ma możliwość docenienia osób, które w jakiś wyjątkowy sposób pomogły chorym na raka piersi (np. sąsiadkę, która nakłoniła do wykonania badania mammograficznego; lekarza, który okazał szczególną empatię itp.). Historie opisujące pozytywne zachowania, uzasadniające uhonorowanie wybranej osoby odznaką „Przyjaciela od Piersi” ocenią pod kątem wzoru do naśladowania wybrani drogą głosowania jurorzy. Uroczyste uhonorowanie bohatera wybranej historii odznaką „Przyjaciela od Piersi” nastąpi podczas gali 25-lecia istnienia Warszawskich Amazonek, która odbędzie się we wrześniu 2012 roku. Plebiscyt będzie miał charakter ciągły.

Wieloletnie doświadczenie Amazonek w niesieniu pomocy potrzebującym wsparcia ze zdiagnozowanym rakiem piersi wykazało, że kluczem do sukcesu jest empatia, umiejętność słuchania, otwartość na drugiego człowieka, chęć niesienia pomocy i dbałość o odpowiednie standardy leczenia. Organizatorzy Plebiscytu wierzą, że wspólny wysiłek przyczyni się do zmian w obszarze opieki onkologicznej i uczyni ją bardziej godną.

„Historie” można zgłaszać listownie (list z dopiskiem „Plebiscyt” na adres ul. Nałęczowska 9B, 02-922 Warszawa) lub e-mailowo na adres poczty elektronicznej plebiscyt.przyjacieleodpiersi@gmail.com w formie wypełnionego formularza dostępnego na stronie: http://amazonki.org.pl/ Każdy uczestnik Plebiscytu może dokonać tylko jednego zgłoszenia.

 

Więcej informacji oraz formularz zgłoszenia dostępne na stronie http://amazonki.org.pl/.

 

Organizator Plebiscytu:

Stowarzyszenie „Amazonki” Warszawa-Centrum http://amazonki.org.pl/

 

 

 

 


Partnerzy Plebiscytu:

 Stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny http://ruchspoleczny.org.pl/

 

 

 

 


 Fundacja Onkologiczna DUM SPIRO-SPERO http://www.fundacja-onkologiczna.pl/

 

 


 Roche Polska http://www.roche.pl/portal/pl?host=http://www.roche.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *