Axis wprowadza na rynek kopułkowe kamery PTZ HDTV w obudowach ze stali nierdzewnej ze sprężonym azotem

Nowe, wysokiej klasy kopułkowe kamery sieciowe PTZ AXIS Q60-S w obudowach ze stali nierdzewnej ze sprężonym azotem są idealne do nadzoru i zdalnego monitorowania w wymagających warunkach morskich, górnictwie, w środowiskach naftowych i gazowych, jak również do nadzoru wizyjnego pomieszczeń z żywnością, sal medycznych czy sterylnych obszarów w zakładach produkcyjnych.

Kamery są wolne od rdzy, odporne na korozyjne działanie wody morskiej i chemicznych substancji czyszczących oraz na mycie parą pod wysokim ciśnieniem. Sprężony azot zapobiega wewnętrznej kondensacji.

Axis Communications, światowy lider w dziedzinie sieciowego nadzoru wizyjnego, wprowadza dzisiaj trzy kamery ze stali nierdzewnej gotowe do montażu na zewnątrz, umożliwiające 360° pokrycie dużych obszarów z rozdzielczością aż do HDTV 1080p i doskonały, powiększający szczegóły zoom optyczny do 36x.     

Kamery kopułkowe AXIS Q60-S PTZ ze stali nierdzewnej ze sprężonym azotem są idealne dla portów, górnictwa, środowisk naftowych i gazowych,
a także pomieszczeń
z żywnością, sal medycznych czy sterylnych obszarów
w zakładach produkcyjnych.

“Kamery AXIS Q60-S zapewniają niebywałą jakość nadzoru wizyjnego i wysoką wytrzymałość w wymagających środowiskach wewnętrznych i zewnętrznych” – mówi Agata Majkucińska, Key Account Manager Axis Communications. “Modele ze stali nierdzewnej stanowią najnowsze uzupełnienie naszej odświeżonej serii kopułkowych kamer PTZ AXIS Q60.”  

Kamery AXIS Q60-S, z obudową wykonaną ze stali nierdzewnej SAE 316L i nylonową transparentną kopułą  mogą działać w temperaturze od -30 °C do 50 °C. Ich obudowy są zgodne z normami IP66, IP6K9K, NEMA 4X i MIL-STD-810G 509.5, co oznacza, że są odporne na kurz, deszcz, mycie wysokociśnieniowe, lód i sól.. Kamery wyposażone są w kabel ze złączem wielofunkcyjnym oraz adapter do kabli, który pozwala na podłączenie za pomocą standardowego kabla sieciowego lub kabla światłowodowego. Adapter umożliwia także podłączenie kamery do zewnętrznych urządzeń alarmowych poprzez dwa konfigurowalne porty wejścia /wyjścia i zasilania do 12 V. Akcesoria montażowe ze stali nierdzewnej są sprzedawane oddzielnie.

AXIS Q6042-S zapewnia rozszerzoną rozdzielczość D1 i 36-krotny zoom optyczny. AXIS Q6044-S oferuje HDTV 720p i 30-krotny zoom, a AXIS Q6045-S HDTV 1080p oraz 20-krotny zoom.

Wszystkie kamery z serii AXIS Q60-S mają wbudowaną opcję detekcji wstrząsu, która mechanicznie uruchamia alarm, jeżeli urządzenie zostanie uderzone. AXIS Q6042-S i AXIS Q6044-S zapewniają także elektroniczną stabilizację obrazu redukującą efekt wibracji kamery (na skutek wiatru lub ruchu), by dostarczać wyraźniejszy i bardziej przydatny obraz.

AXIS Q6044-S jest wyposażona również w funkcję automatycznego odmglenia, która wykrywa mgłę w obserwowanej scenie i odfiltrowuje ją cyfrowo w celu otrzymania wyraźniejszego obrazu. AXIS Q6044-S ma blisko trzykrotnie  większą wrażliwość na światło niż wskazują przemysłowe normy dla kamer HDTV, umożliwiając tym samym otrzymanie obrazu doskonałej jakości w warunkach trudnego oświetlenia. 

AXIS Q6045-S oferuje najwyższą rozdzielczość obrazu, umożliwiając wyjątkową szczegółowość szerokich widoków i zoomowania. Oprócz automatycznego śledzenia ruchu i funkcji aktywnego strażnika (Active Gatekeeper) – które są dostępne we wszystkich kamerach z serii AXIS Q60 – model AXIS Q6045-S ma wbudowane także opcje analizy obrazu takie jak kompensacja podświetlenia (maskuje ona jasne światła dla łatwości oglądania), usuwania obiektu, wykrywania ogrodzenia, liczenia obiektów oraz wykrywania wejść/wyjść.  

Kamery AXIS Q60-S są dostępne za pośrednictwem kanałów dystrybucyjnych firmy Axis. Sugerowana cena detaliczna dla AXIS Q6042-S to €4617; AXIS Q6044-S – €4869; AXIS Q6045-S – €5037.

Dodatkowe cechy kamer AXIS Q60-S to:

  • Obsługa formatu H.264 Main Profile dla skutecznej kompresji video, która zachowuje jakość obrazu przy jednoczesnym minimalizowaniu przepustowości i przestrzeni przechowywania. Inne obsługiwane formaty kompresji to H.264 Baseline Profile i Motion JPEG.
  • Regulowana funkcja dzień/noc, która pozwala operatorom określić, kiedy kamera ma automatycznie przełączać się między trybem dziennym (gdy obraz jest prezentowany w kolorze) i trybem nocnym (gdy obraz jest czarno-biały), aby w sytuacji słabego oświetlenia można było skorzystać z podczerwieni.
  • “Trasa strażnika”, która umożliwia automatyczne przechodzenie kamery do 256 zaprogramowanych pozycji. Opcję tę można łatwo skonfigurować używając funkcji nagrywania trasy.
  • AXIS Camera Application Platform umożliwiająca instalację dodatkowych aplikacji.
  • Wbudowane gniazdo kart pamięci SD/SDHC/SDXC.

  

O firmie Axis Communications:

Jako lider rynku z zakresu sieciowych systemów wizyjnych, Axis wyznacza drogę do bezpieczniejszego, inteligentniejszego świata, promując migrację z systemów nadzoru analogowego do systemów cyfrowych. Oferowane sieciowe systemy wizyjne przeznaczone do profesjonalnych instalacji, produkty i rozwiązania Axis oparte są na nowatorskich i otwartych platformach technologicznych. Axis posiada ponad 1600 dedykowanych pracowników w 40 lokalizacjach na świecie i współpracuje z ponad 60000 partnerów działającymi na terenie 179 krajów. Założony w 1984 roku Axis jest szwedzką firmą informatyczną, notowaną na sztokholmskiej giełdzie NASDAQ OMX pod symbolem AXIS. Więcej informacji o firmie Axis można znaleźć na stronie internetowej firmy pod adresem www.axis.com

PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *