15 października przypada Światowy Dzień Mycia Rąk

W dniu 15 października przypada Światowy Dzień Mycia Rąk. Święto to zostało ustanowione w 2008 roku, aby podkreślić fakt jak ważne jest właściwe mycie rąk, które chroni przed przenoszeniem zarazków.

W nawiązaniu do Światowego Dnia Mycia Rąk, Tork przeprowadził badanie dotyczące zwyczajów mycia rąk na 8000 osób w 8 krajach. Wyniki badania pokazują, że pomimo wysiłków, jakie są podejmowane w ostatnich latach i kilku epidemii grypy, wciąż istnieje potrzeba edukacji ludzi w dziedzinie higieny i mycia rąk.

Wyniki badania pokazują, że używanie mydła do mycia rąk w dalszym ciągu nie zawsze jest rutynową czynnością:

• Wiele osób odpowiedziało, że czasami zdarza im się nie użyć mydła podczas rutynowego mycia rąk. W niektórych krajach, aż 50-60 procent populacji nie używa mydła regularnie.

• Kobiety używają mydła częściej niż mężczyźni.

• Głównym powodem nie używania mydła do mycia rąk jest jego brak w łazience, mimo tego faktu wiele osób mimo wszystko traktuje mydło jak zbędny dodatek.

Chociaż mycie rąk wodą i mydłem jest ważne, równie ważne jest późniejsze ich wytarcie do sucha. Wilgotne ręce przenoszą więcej bakterii i wirusów niż ręce suche. Najlepszym sposobem zapobiegania roznoszenia bakterii i wirusów jest używanie ręczników papierowych.

Badanie zostało przeprowadzone we wrześniu 2012 w Rosji, USA, Holandii, Francji, Szwecji, Niemczech, Polsce, i Wielkiej Brytanii. Więcej informacji o Światowym Dniu Mycia Rąk można znaleźć na stronie: http://www.globalhandwashing.org/

Czy myjesz dłonie prawidłowo?

Wykonaj następujące czynności podczas mycia i suszenia rąk:

1. Spłukaj dłonie wodą.

2. Zastosuj tyle mydła w płynie, piance lub kostce, aby pokryć powierzchnię obu dłoni.

3. Dobrze spień mydło.

4. Pocieraj dłonie o siebie, przez co najmniej 20-30 sekund. Pamiętaj, aby pocierać całą powierzchnię dłoni włącznie z tyłem, nadgarstkami, przestrzenią między palcami oraz opuszkami palców.

5. Dobrze opłucz dłonie.

6. Wysusz ręce ręcznikiem papierowym.

 

Svenska Cellulosa Aktiebolaget SCA

SCA jest międzynarodowym koncernem działającym w branży higienicznej i leśnej, wytwarzającym artykuły higieniczne oraz produkty pochodzenia drzewnego. Artykuły SCA są sprzedawane w ponad 100 krajach. SCA oferuje produkty wielu znanych marek, w tym marki globalne Tena i Tork. Dochód uzyskany ze sprzedaży naszych produktów w 2011 wyniósł 106 miliardów SEK (11,7 mld EUR).  SCA zatrudnia 37 000 pracowników. Więcej informacji na www.sca.com.

 

PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *