Wakacyjny niezbędnik dla naszej skóry

Wakacje to czas relaksu, odpoczynku i beztroski. Aby jednak móc cieszyć się nimi w pełni, przygotowując się do długo wyczekiwanego urlopu, warto zatroszczyć się o nasze ciało, a zwłaszcza skórę – tak by po słonecznej i wodnej kąpieli nadal była jędrna i gładka, a przede wszystkim zrelaksowana. Eksperci Centrum SPA Malinowy Dwór radzą jak przygotować skórę do lata oraz jak zadbać o włosy i idealną sylwetkę.

Zdążyliśmy już zregenerować naszą cerę po zimie. Wiosenna odnowa, za sprawą peelingów i kuracji nawilżających, zniwelowała ślady niekorzystnego oddziaływania czynników atmosferycznych, takich jak wiatr czy mróz. Aby nie zaprzepaścić tego efektu, powinniśmy odpowiednio zadbać o skórę także latem. Teraz zagraża jej głównie intensywne słońce, a w przypadku wyjazdów nad morze, także zawarta w wodzie sól. Warto więc sięgać po kremy i maseczki zawierające substancje nawilżające i odżywcze, bogate w ceramidy, witaminy, kwas hialuronowy oraz mikro- i makroelementy.

Letnia odnowa skóry

Przed wyjazdem na urlop, powinniśmy pomyśleć o wzmocnieniu naturalnej odporności naszej skóry. Służą do tego preparaty na bazie witamin A, C i E, które chronią skórę przed działaniem wolnych rodników. Idealnym zabiegiem wzmacniającym, oferowanym w Centrum SPA Malinowy Dwór, jest Complex C firmy Babor – witaminowa pielęgnacja rewitalizująco-odmładzająca, która intensywnie nawilża, koi i wygładza. Wartościowy kompleks witaminowy wspiera procesy odnowy skóry.

 „Doskonałą regenerację skóry zapewniają także zabiegi opierające się na algach, dostarczające wspomnianych mikro- i makroelementów, mające także działanie  drenujące, co poprawia dotlenienie i  mikrocyrkulację. Jeśli decydujemy się na zabiegi peelingujące, pamiętajmy, że po kuracji kwasami, nie powinniśmy eksponować twarzy na słońce, aby uniknąć przebarwień skóry” – radzi Jolanta Kolimaga, Kierownik SPA w Hotelu Medical SPA Malinowy Dwór.

Włosy rozwiane na letnim wietrze

Latem w szczególny sposób powinniśmy zadbać także o nasze włosy. Morska bryza, górskie powietrze lub tropikalna aura, w przypadku wyjazdów do ciepłych krajów, mogą bowiem nieco je osłabić. Na szczególną uwagę zasługuje kuracja aminokwasami. Preparaty na bazie tych składników silnie regenerują strukturę włosów. Zabiegi takie zazwyczaj kończy wygładzenie i nabłyszczenie.

Idealna, letnia sylwetka

Przygotowując się do wakacyjnego wyjazdu, warto także zadbać o całe ciało, wygładzając i odżywiając skórę. Zabiegom peelingującym i nawilżającym na bazie „Malinowych” balneokosmetyków z linii „EKO” możemy poddać się w Centrum SPA Malinowy Dwór, ale również możemy przeprowadzić je samodzielnie w domu. Doskonały efekt złuszczający gwarantuje także dostępna wyłącznie w sieci Malinowych Hoteli kuracja oparta na najsilniejszej na świecie wodzie siarczkowej, ze źródła „Malina”. W Centrum SPA możemy też poddać się zabiegom antycellulitowym – masażom pod ciśnieniem, elektrostymulacji i radiofrekwencji. Szybki efekt gwarantuje także body wrapping, polegający na owinięciu ciała folią, które wcześniej zostało posmarowane odpowiednim preparatem ujędrniającym lub wyszczuplającym. Popularnymi substancjami aktywnymi stosowanymi w tego typu zabiegach są: kofeina, kamfora, guarana oraz mentol. Aby uzyskać najlepsze efekty należy stosować zabiegi w połączeniu z dietą i wysiłkiem fizycznym dostosowanym do indywidualnych potrzeb.

Więcej informacji na temat zabiegów oferowanych przez Hotel Malinowy Dwór można znaleźć na stronie: http://www.malinowehotele.pl/malinowydwor/  

Dodatkowe informacje

Malinowe Hotele to sieć ośrodków medical SPA zlokalizowanych w Świeradowie Zdroju (Malinowy Dwór) oraz Solcu Zdroju (Malinowy Zdrój, Baseny Mineralne oraz Malinowy Raj – nowa inwestycja, której rozpoczęcie planowane jest w 2013 roku). Usługi obejmują fachową opiekę lekarską i profilaktykę zdrowotną z wykorzystaniem zabiegów bazujących na najsilniejszej na świecie wodzie siarczkowej pochodzącej ze źródła Malina. Podstawę oferty stanowią Centra Rehabilitacji, w których goście mogą korzystać z zabiegów z zakresu hydroterapii, fizykoterapii, kinezyterapii oraz różnych form masażu. Ofertę uzupełniającą stanowią zabiegi kosmetyczne SPA i Wellness.

Malinowy Zdrój to pierwszy obiekt w Polsce, który otrzymał europejski certyfikat MEDICAL WELLNESS potwierdzający wysoki standard usług hotelowych i leczniczych oraz certyfikat zarządzania jakością ISO. Ośrodek został także nagrodzony w prestiżowym konkursie SPA Prestige Awards oraz zajął po raz siódmy 1. miejsce w Polsce w kategorii medyczne SPA&Wellness. Malinowy Dwór otrzymał w 2011 roku nagrodę „Jakość Roku” oraz wyróżnienie od redakcji magazynu „Forbes” wstępując tym samym do elitarnego grona najlepszych hoteli w kraju, a także po raz drugi zyskał tytuł Najlepszego hotelu Resort SPA w Polsce w konkursie SPA Prestige Awards. Baseny Mineralne to jedyny w Polsce kompleks z leczniczą wodą mineralną, którego otwarcie odbyło się w lutym 2013 roku.

Więcej informacji o Malinowe Hotele Sp. z o.o. na: www.malinowehotele.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *