Kłopoty ze wzrokiem to problem nie tylko osób starszych, ale przede wszystkim tych najmłodszych, dlaczego? W dużej mierze odpowiedzialny jest za to niewłaściwy styl życia, czyli nadmierne przesiadywanie przy komputerze czy TV. Noszenie okularów nie dla każdego stanowi zadowalające rozwiązanie w tym przypadku. Jak jeszcze można skorygować wadę wzroku?

Popularnością cieszą się soczewki kontaktowe, które nie tylko korygują wadę, ale mogą również zmienić kolor oczu czy nawet nadać im inny niepowtarzalny charakter  – bardzo popularne szczególnie wśród młodych osób. Niestety są i tacy, którzy w żaden sposób nie mogą przełamać oporu przed wkładaniem sobie czegoś do oka i dla nich soczewki kontaktowe nie są żadnym wyjściem z sytuacji.

Czytaj – Badania DNA – choroby genetyczne

Mniej popularną metodą, ale niezwykle bezpieczną i dającą praktycznie rzecz biorąc natychmiastowe rezultaty jest laserowa korekcja wad wzroku. Wykonywana tylko w bardzo dobrych klinikach i niestety tylko za opłatą. Właśnie koszty najczęściej dyskwalifikują tą metodę, jednak po szczegółowym przeliczeniu najróżniejszych kosztów, jakie musi ponosić osoba nosząca soczewki kontaktowe czy okulary, okazuje się, że suma nie jest aż tak wygórowana. Tym bardziej, że koszty za laserową korekcję są jednorazowe, a za soczewki czy okulary praktycznie dożywotnie. Co ciekawe laserową korekcją najczęściej decydują się osoby młode, natomiast starsi pozostają wierni tradycyjnym okularom.

Można mieć nadzieję, że w przyszłości laserowa korekcja wad wzroku będzie na tyle popularna, że koszty z nią związane zmniejszą się i tym samym więcej osób będzie mogło z niej skorzystać.

Warto.

M-S-M

 

Grafika: www.sxc.hu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *