Uzyskaj pomoc i podaj ją dalej

Rusza serwis Podajdalej.pl. Jest to miejsce, w którym każdy będzie mógł łatwo pomóc innym internautom lub sam z bezinteresownej pomocy skorzystać. Z badań wynika przedstawiają, że ponad 90 % internautów chce pomagać przez Internet i z takiej pomocy już korzystało.

Podajdalej.pl chce wykorzystać i skupić w jednym miejscu drzemiącą w internautach chęć wzajemnego pomagania sobie. Serwis daje użytkownikom różnorodne możliwości udzielania i przyjmowania pomocy zarówno przez internet, jak i poza nim – w prawdziwym życiu. Użytkownicy będą mieli możliwość korzystania z wielu kanałów komunikacji – wysłanie prośby o radę lub pomoc będzie możliwe na przykład poprzez SMS. Ideą serwisu jest to, by otrzymaną pomoc podawać dalej, odpowiadając na potrzeby innych użytkowników.

W polskim internecie udziela się już ponad 14 milionów osób posiadających naturalną potrzebę pomagania innym – siła ta jednak nie została do tej pory sprawnie wykorzystana w prawdziwym życiu” – mówi Mariusz Truszkowski, jeden z pomysłodawców i założycieli serwisu Podajdalej.pl – „Stworzyliśmy platformę, dzięki której w sposób szybki i prosty można znaleźć pomoc godną zaufania – zarówno w internecie jak i poprzez spotkanie w realnym życiu. Do tej pory pomocy można było szukać na własną rękę, lecz wiązało się to ze żmudnym przeczesywaniem forów czy blogów, a i wiarygodność otrzymanej odpowiedzi zazwyczaj stanowiła zagadkę.” 
   
Autorzy wyposażyli serwis w mechanizmy, które pozwolą użytkownikom na świadomy wybór najlepszych doradców.  Zaawansowany system ocen, komentarzy i specjalne punkty służyć będą premiowaniu udzielających skutecznej pomocy i budowaniu ich wiarygodności. Dzięki temu kolejne osoby zwracające się o pomoc mogą łatwo znaleźć osobę godną zaufania. Z kolei użytkownicy pragnący często pomagać innym w danej dziedzinie, mogą dotrzeć do szerokiego grona potrzebujących, którzy docenią ich wiedzę i umiejętności.

Zdaniem polskich internautów Polacy w równym stopniu są skłonni do ofiarowywania pomocy przez Internet, a także do korzystania z pomocy w takiej formie. 94 % respondentów deklaruje taką ochotę, natomiast 92 % osób korzystało już z niej poprzez sieć. „Pomoc przez Internet – badanie zachowań polskich Internautów” zostało przeprowadzone przez Milward Brown SMG/KRC na zlecenie Podajdalej.pl w listopadzie 2009 r. na reprezentatywnej grupie polskich internautów w wieku 15-65 lat.

Serwis Podajdalej.pl jest inicjatywą firmy Team Solutions, znanej do tej pory z takich projektów jak dysk internetowy Chomikuj.pl oraz usługa automatycznego tworzenia kopii zapasowych online – Auto-Backup.pl.

# # #

Informacje o serwisie:

Podajdalej.pl to serwis, w którym internauci mogą wzajemnie udzielać sobie pomocy, zarówno w formie informacji wymienianych poprzez sieć, jak i działań w realnym życiu. Serwis wyposażony został w zaawansowane mechanizmy oceny działań użytkowników, pozwalające szukającym pomocy na łatwe znalezienie osoby godnej zaufania. Autorem serwisu jest firma Team Solutions, znana dzięki takim projektom jak popularny dysk internetowy – Chomikuj.pl oraz usługa automatycznego tworzenia kopii zapasowych online – Auto Backup.pl

Źródło: media.netpr.pl

 
———————————————–

Sytuacje alarmowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *