Targi WIHE 2014 – medycyna i farmacja spotykają się w stolicy

W październiku Warszawa już po raz drugi będzie gościła profesjonalistów z branży medycznej i farmaceutycznej. W dniach 08-10.10.2014 w hali EXPO XXI odbędą się dwie organizowane przez firmę Lentewenc imprezy pod marką WIHE (Warsaw International Healthcare Exhibition) – Hospital oraz Pharmacy.

Współczesna formuła targów daje nie tyko możliwość poznania rynku czy pokazania się w środowisku branżowym – ich dużą wartością dodaną są wydarzenia specjalne odbywające się podczas trwania imprezy. Program towarzyszący WIHE jest ciągle w trakcie tworzenia, jednak już teraz jest znanych kilka szczegółów dotyczących ich medycznej części.

Prowadzenie działalności medycznej – trudności i wyzwania

Kierowanie i zarządzanie placówką medyczną w dzisiejszych czasach wymaga od menedżerów poszukiwania rozwiązań, które przyniosą wymierne korzyści i oszczędności. O tym, jak sprostać współczesnym wyzwaniom w prowadzeniu działalności medycznej opowiedzą eksperci i zarządcy placówek leczniczych podczas III edycji Forum „Optymalizacja kosztów działalności leczniczej”, organizowanego przez wydawcę miesięczników Healthcare Management Magazine oraz Zarządzanie Placówką Medyczną. Poruszany temat będzie potraktowany wieloaspektowo, począwszy od kosztów związanych z obszarem IT, poprzez outsourcing usług aż po koszty podatkowe i biznesowe. Udział w Forum jest bezpłatny, wymaga jedynie wcześniejszej rejestracji.

Zdrowe podejście do inwestycji

Pozostając w duchu efektywnego zarządzania budżetem placówek medycznych, Polskie Centrum Edukacji Anna Osińska podczas drugiego dnia targów zorganizuje konferencję „Racjonalizacja wydatków na inwestycje w podmiotach leczniczych”. Wydarzenie będzie miało charakter ogólnopolskiego spotkania prezesów i menedżerów placówek medycznych.

W stronę nowego

Innowacje są nieodłącznym elementem medycyny i działalności leczniczej.
Temat nowoczesnych technik w anestezjologii i intensywnej terapii poruszony będzie podczas konferencji podzielonej na trzy główne bloki tematyczne:

  • urazy centralnego układu nerwowego,
  • europejskie wytyczne postępowania w krwotokach,
  • wentylacja płuc.

Organizatorem konferencji jest I Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii WUM.

Co jeszcze?

Od kilku lat Polskie Towarzystwo Elektroradiologii organizuje Ogólnopolskie Warsztaty z okazji Światowego Dnia Radiologii. Tegoroczna, IV edycja, odbędzie się podczas październikowych targów WIHE. Już wkrótce więcej informacji na ten temat.

Druga – farmaceutyczna część programu towarzyszącego jest obecnie w trakcie przygotowywania. Jego szczegóły będą znane już niebawem.

  Firma Lentewenc Sp. z o.o. jest częścią ITE Group – jednego z wiodących w Europie  organizatorów targów i konferencji B2B. Działalność firmy skupia się na kluczowych dla polskiej gospodarki sektorach takich jak: budownictwo, transport i logistyka, opieka zdrowotna oraz przemysł spożywczy. Lentewenc Sp. z o.o. tworzy na polskim rynku nową jakość a także przynosi innowacyjne rozwiązania.

  Firma ITE Group plc. została utworzona w 1991 r. i jest przodującym organizatorem międzynarodowych targów branżowych i konferencji. Firma posiada 30 biur w 21 krajach na świecie. ITE organizuje ponad 230 imprez targowych rocznie, z których wiele jest znaczącymi wydarzeniami w branży.


W dniach 08-10.10.2014 w hali EXPO XXI odbędą się dwie organizowane przez firmę Lentewenc imprezy pod marką WIHE (Warsaw International Healthcare Exhibition) – Hospital oraz Pharmacy.

Współczesna formuła targów daje nie tyko możliwość poznania rynku czy pokazania się w środowisku branżowym – ich dużą wartością dodaną są wydarzenia specjalne odbywające się podczas trwania imprezy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *