Sesja Naukowo-Szkoleniowa pt. Rak piersi – gorące tematy w Poznaniu

Najbardziej aktualne tematy związane z nowoczesną diagnostyką i leczeniem raka piersi zostaną zaprezentowane w Poznaniu na XI Sesji Naukowo-Szkoleniowej z cyklu „Październik miesiącem profilaktyki raka piersi.” Spotkanie odbędzie się 21 października.

„Sesja jest organizowana m.in. dla lekarzy rodzinnych i onkologów, a także dla osób chorujących na raka piersi” – powiedziała PAP Monika Szyndlarewicz, specjalista ds. organizacji konferencji i zjazdów z biura BOKiZ w Poznaniu.

Tego rodzaju spotkania organizowane są cyklicznie. W tym roku zatytułowano je „Rak piersi – gorące tematy.” Osoby, które przyjdą do Centrum Kongresowo-Dydaktycznego UMP, będą miały okazję posłuchać o nie do końca rozwiązanych problemach, związanych z nowoczesną diagnostyką i leczeniem nowotworu piersi. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Wśród wykładowców jest prof. Michael Baum z Londynu, który po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje wyniki badania klinicznego TARGIT – największego wieloośrodkowego programu badań klinicznych, dotyczącego radioterapii śródoperacyjnej w leczeniu raka piersi.

Jak podają na stronie internetowej organizatorzy spotkania, „po ponad 10-letnich badaniach TARGIT wydaje się, że wyniki mogą zmienić sposób myślenia o leczeniu wcześnie wykrytych nowotworów piersi”.

PAP – Nauka w Polsce, Małgorzata Nowak

agt/bsz

Źródło: www.naukawpolsce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *