Rzucamy palenie – 5 skutecznych porad


Każdy palacz mógłby wskazać kilka ważnych porad, żeby rzucić palenie, ale w większości przypadków zostały one sprawdzone i nie przynoszą takich efektów, jakie były zakładane. Tak naprawdę na każdego palacza może podziałać coś innego, dlatego trudno będzie znaleźć skuteczną metodę

Metoda 1

Nie palić, nigdy nie zaczynać i nigdy nie chcieć zacząć. To skuteczna metoda, ale przy tak dużej dostępności i wyborze papierosów trudno żeby nie spróbować. Mało jest osób, które nigdy papierosa w ustach nie miały. Każdy praktycznie jest ciekawy jak to jest i jeśli mu się spodoba to jest w szponach nałogu, z którego łatwo się nie wywinie.

Metoda 2

Zaczynamy chorować i po prostu nie możemy już palić. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jeśli zaczniemy palić to szybko pożegnamy się z tym światem, a zatem mamy bardzo dużą motywację. Jak się okazuje nawet groźba śmierci nie wszystkich przekonuje i nadal palą. To pokazuje jak silne to będzie uzależnienie.

Metoda 3

Silna wola

Każdy chciałby mieć silną wolę, ale nie jest to takie proste, na jakie wygląda. Jedni mają tak silną wolę, że są w stanie z dnia na dzień rzucić palenie, a inni rzucają na kilka godzin i wracają do palenia. Trudno jednoznacznie określić czy nam się to uda czy nie. Wszystko zależne będzie nie tylko od palacza, ale również od całego otoczenia. Trudno będzie nie palić, jeśli nasi rodzice, rodzina i znajomi palą. To właśnie jest wielkie wyzwanie dla osoby uzależnionej. Niektórym mimo wszystko udaje się wychodzić z nałogu.

Metoda 4

Środki farmakologiczne dostępne w sklepach i aptekach mają być bardzo skuteczne. Na niektóre osoby bardzo dobrze działają, ale jeśli ktoś nie chce przestać palić to nie ma na to najmniejszych szans.

Metoda 5

Elektroniczny papieros to metoda ostatnio bardzo popularna, która daje bardzo dobre efekty. Więcej osób rzuciło palenie z e-papierosem niż z pozostałymi wymienionymi metodami. To pokazuje jak ten niepozorny papieros jest skuteczny i jak warto się nim zainteresować, żeby wreszcie porzucić palenie papierosów i być wolnym człowiekiem. Zobacz epapierosy sklep na moj-fajek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *