Rusza 11. edycja konkursu L’Oreal dla kobiet-naukowców

Stypendia naukowe w wysokości 30 i 25 tys. złotych czekają na najlepsze polskie badaczki, które wezmą udział w 11. edycji programu L’Oreal Polska i UNESCO „dla Kobiet i Nauki”. Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 31 lipca.

W 11. edycji programu nagrody – odpowiednio 30 i 25 tys. złotych – otrzymają 2 habilitantki i 3 doktorantki. O stypendia doktorskie mogą ubiegać się kobiety w wieku do 35 lat, a o habilitacyjne – do 45 lat, które są na końcowym etapie pracy dyplomowej w dziedzinie medycyny, biotechnologii czy biologii.

Stypendia będą wypłacane w miesięcznych ratach w 2012 roku.

Wszystkie nadesłane kandydatury będzie oceniało jury złożone z wybitnych przedstawicieli polskiej nauki z licznych ośrodków badawczych.

Swoje stypendia L’Or,al Polska przyznaje od 11 lat. Badaczki wyróżnione w dotychczasowych edycjach pracują w laboratoriach w Białymstoku, Gdańsku, Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu. Polski program stał się wzorem dla innych krajów. Obecnie prowadzą go już 53 filie firmy. Uhonorował on w sumie 668 młodych kobiet-naukowców.

W poprzedniej edycji stypendium doktoranckie w wysokości 25 tys. złotych otrzymały: Anna Kozieradzka, Magdalena Lebiedzińska i Aleksandra Maruszak. Stypendia habilitacyjne w wysokości 30 tys. złotych przyznano dr Beacie Pająk i dr Joannie Saluk-Juszczak.

Regulamin, formularze zgłoszeniowe i wszelkie informacje na temat 10. edycji programu będą się ukazywały na stronie: www.lorealdlakobietinauki.pl.

PAP – Nauka w Polsce

ekr/ agt/bsz

 

www.naukawpolsce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *