Punkty edukacyjne do zdobycia na EuroLab 2011

Diagności laboratoryjni, którzy wezmą udział w wykładach organizowanych w ramach XIII Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab 2011 ponownie będą mogli zdobyć punkty edukacyjne. Punkty przyznawane będą przez trzy dni targów, od 9 do 11 marca 2011 roku, podczas specjalistycznych konferencji, seminariów i debat.

– Wysoki poziom wykładów organizowanych podczas targów EuroLab, pozwolił na zakwalifikowanie ich do wydarzeń umożliwiających zdobycie punktów edukacyjnych przez diagnostów laboratoryjnych. Pierwszy raz taka możliwość pojawiła się przy okazji ostatniej edycji targów, kiedy zaledwie w ciągu trzech dni można było w sumie zebrać aż 19 punktów. Kolejną taką okazją będą najbliższe Targi EuroLab, co potwierdziła już Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych. Do zdobycia będzie porównywalna liczba punktów – mówi Piotr Skoneczka, szef projektu Targów EuroLab.

Jak uzyskać punkty edukacyjne?

Diagności laboratoryjni, którzy chcą uzyskać punkty edukacyjne, powinni wypełnić w dwóch egzemplarzach formularze potwierdzające uczestnictwo w wykładach. Formularze dostępne będą przed wejściem do sal seminaryjnych  w miejscach oznaczonych „Punkty edukacyjne”. Tam również po wykładzie należy je oddać, aby otrzymać potwierdzenie uczestnictwa. Udział w konferencjach, seminariach i innych wydarzeniach towarzyszących targom jest dla przedstawicieli branży laboratoryjnej bezpłatny, z wyjątkiem certyfikowanych warsztatów. Należy jedynie dokonać obowiązkowej rejestracji na targi – przez Internet na stronie www.targieurolab.pl, bądź na miejscu w godzinach otwarcia targów.

Co w programie EuroLab 2011?

Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych przygotowała kilkugodzinną konferencję „Jakość i kompetencje laboratoriów medycznych a finansowanie świadczeń z zakresu diagnostyki laboratoryjnej”. Zostaną podczas niej omówione następujące tematy: ocena jakości i kompetencji laboratoriów medycznych w krajach Unii Europejskiej, w Belgii i we Francji; finansowanie świadczeń medycznych z zakresu diagnostyki laboratoryjnej w Polsce, a także w różnych krajach Unii Europejskiej; EBLM jako narzędzie pomocnicze przy kontraktowaniu świadczeń z zakresu laboratoryjnej diagnostyki medycznej. Interesująco zapowiada się również konferencja Polskiego Centrum Akredytacji, które zaproponowało aż sześć tematów do wyboru:

  • Metody badawcze w akredytowanych laboratoriach. Udokumentowanie i ocena przydatności metod do stosowania zgodnie z przeznaczeniem.
  • Szacowanie niepewności pomiarów związanych z wynikami badań. Algorytmy postępowania w badaniach ilościowych i jakościowych.
  • Pobieranie próbek do badań – szczególny etap procesu badawczego.
  • Zarządzanie personelem technicznym laboratorium badawczego. Upoważnienia do badań i działań związanych z przeprowadzanymi badania – kryteria i dokumentowanie.
  • Obszary regulowane prawnie w akredytacji laboratoriów badawczych.
  • Audit wewnętrzny obszaru technicznego w laboratorium.

Do końca grudnia na stronie internetowej PCA za pomocą ankiety można wybierać najbardziej interesujące zagadnienia spośród sześciu wyżej podanych. Tematy, które zdobędą najwięcej głosów,  zostaną omówione podczas konferencji.

W programie targów znajdą się również płatne warsztaty na temat metrologii chemicznej TrainMiC „Walidacja i spójność pomiarów chemicznych” organizowane przez Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego oraz „Dzień Kryminalistyki Laboratoryjnej” przygotowany przez  Centralne Laboratorium Kryminalistyczne KGP.

 

XIII Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab odbędą się w Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Organizatorem wydarzenia są MT Targi we współpracy merytorycznej m.in. z Krajową Izbą Diagnostów Laboratoryjnych.

Więcej informacji na  www.targieurolab.pl.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *