Nasze przekonanie często jest takie, że aby schudnąć należy zmienić swój stosunek do jedzenia, relacje z najbliższymi, a przede wszystkim – uwierzyć w siebie!

Ważne jest by osoby starające się schudnąć mogły podnieść swoją samoocenę i wiarę w siebie. Właściwa motywacja podczas podjęcia próby odchudzania jest bardzo istotną sprawą. W książce Sandry Czeszejko-Sochackiej ” Super dieta 26 – stwórz swoje marzenia” czytamy – „Znaczenia motywacji nie można przecenić. Pełni ona  bardzo ważną  rolę w całym procesie odchudzania i utrzymania właściwej wagi.  Jest ściśle powiązana  ze sposobem myślenia oraz reagowania na sytuacje stresowe.  Do każdego skutecznego działania potrzebujemy motywacji, aby nowe plany przyniosły  oczekiwany efekt. Podjęcie decyzji o odchudzaniu wymaga  siły psychicznej oraz różnorodnych  zmian w wielu dziedzinach. Wystarczy, brak konsekwencji w realizacji planów, a cały program legnie w gruzach.”

Nie możemy, nie będąc do końca przekonanym, dokonywać takich zmian w naszym życiu. Nasza decyzja musi być podjęta świadomie i powinniśmy przy jej podejmowaniu liczyć się z konsekwencjami jakie każda decyzja ze sobą niesie, tym bardziej ta która dotyczy naszego zdrowia. „Dobór motywacji zależny jest od osobowości i indywidualnych preferencji. Musi ona mieć ogromne oddziaływanie na  psychikę, aby skutecznie podtrzymywała w konsekwentnym realizowaniu podjętych  zamierzeń.” – czytamy dalej. Jak poradzić sobie z tym całym szeregiem problemów wynikających podczas odchudzania? Czy jest możliwe bezstresowo podjąć decyzję o zmianach żywieniowych w swoim życiu? Na ten temat niewątpliwie jest wiele teorii i różnych zasad. Jeden z nich w swoim ebooku opisała właśnie pani Sandra Czeszejko-Sochacka, która od lat zajmuje się tematyką psychodietetyki, relaksacji, świadomego myślenia, masażami, zabiegami odchudzającymi oraz jogoterapią. Dietetyka jest podstawą wszelkich zmian, ponieważ prawidłowe odżywianie wpływa również na zdrowie i samopoczucie, pozwalając także poprawiać inne aspekty codzienności. – twierdzi autorka ebooka.

Najważniejszą zasadą jest właściwy dobór odpowiedniej diety. Każda dieta wymaga od nas wyrzeczeń, systematyczności i zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń. Niejednokrotnie  jest to trudne wyzwanie i nie zawsze realizowane z sukcesem.” Super Dieta 26 wymaga od nas zastosowanie punktacji 26 składników powoduje ogromną różnorodność, tworzącą możliwość dostarczenia niezbędnych witamin i mikroelementów, potrzebnych do zachowania doskonałego zdrowia, a zarazem dobrego samopoczucia. „W SUPER DIRCIE 26  nie robimy niczego na siłę, starając się znajdować nisko kaloryczne zamienniki.” – czytamy w ebooku. Jak wygląda samo odchudzanie przy zastosowaniu Super Diety 26 oraz zasady możemy dowiedzieć się sięgając po lekturę poradnika. Jest to jednak dieta bezpieczna dla zdrowia i polega na zmianie złych nawyków żywieniowych. Duża liczba różnorodnych diet sprawia, że bardzo trudno podjąć decyzję przy wyborze tej najwłaściwszej. Większość z nich może być skuteczna, lecz niektóre powodują szkodliwe skutki uboczne takie, jak przyspieszenie procesu starzenia się skóry ( nadmiar produktów wysoko białkowych), uczucie zmęczenia i przygnębienia (niedobory mikroelementów i witamin), osłabienie organizmu ( zbyt niska kaloryczność spożywanych produktów- poniżej 1000 kcal), pogorszenie się pamięci i koncentracji ( zbyt restrykcyjne diety), efekt jo-jo ( ciągłe zmiany diet i brak konsekwencji podjętej decyzji). Każda dieta wymaga od nas wyrzeczeń, systematyczności i zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń. Niejednokrotnie jest to trudne wyzwanie i nie zawsze realizowane z sukcesem.” Sami musimy podjąć decyzję czy ma być to właśnie ta dieta, którą proponuje nam autorka ebooka. Aby podjąć właściwą decyzję, odsyłam do lektury książki. Myślę, że będzie ona bardzo pomocna w podjęciu w ogóle decyzji na temat zdrowego odżywiania się, a przy okazji uzyskania pięknej sylwetki oraz dobrego samopoczucia. Serdecznie polecam.

 

Ebook do kupienia na stronach:

http://www.ebooki123.pl/super-dieta-26-stworz-swoje-marzenia_p71

http://virtualo.pl/super_dieta_26_stworz_swoje_marzenia/i125484/?q=dieta+26

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *