Podwyższony poziom cukru we krwi

Podwyższony bądź na granicy normy cukier we krwi, jak potocznie zwykło się mówić, to powód do tego, aby zacząć uważnie dbać o to, co jemy, ile jemy i czy wystarczająco dużo się ruszamy.

Jeśli do tej pory nie ruszałeś/aś się to czas najwyższy na zmiany. Bez ruchu nie ma mowy o zachowaniu zdrowia, dlatego im szybciej wprowadzisz w swoje życie nawyk aktywności fizycznej tym lepiej. Mogą to być dłuższe spacery, aerobik w takt muzyki, pływanie, jazda na rowerze czy bieganie – jednym słowem wszystko, co jesteśmy w stanie zrobić samodzielnie i bez nakładów finansowych.

Masz ambicje, żeby ćwiczyć więcej i dłużej – sprawdź, co radzą w tym temacie specjaliści. W sieci obecnie można znaleźć wiele profesjonalnych programów treningowych i to przygotowanych przez sportowców z dużą wiedzą na temat zdrowia. Możesz również zapytać lekarza, aby to on zaproponował ci najlepszy trening do aktualnego stanu zdrowia.

Co więcej?
Przede wszystkim kontrola wagi i wskaźnika masy ciała BMI.  Oceń swoją masę  dzieląc kilogramy przez wzrost w metrach podniesiony do kwadratu. Jeżeli twój BMI przekracza 25, oznacza to, że powinnaś zrzucić zbędne kilogramy. Zmniejszenie masy ciała przyczynia się do normalizacji zaburzeń gospodarki węglowodanowej, a o to przecież nam chodzi. UWAGA – jeżeli twój BMI przekracza 30, skorzystaj z porady lekarza oraz dietetyka.

Nie żałuj sobie mądrego wypoczynku, a więc takiego, który zawiera w sobie i sport i relaksację i zdrowe posiłki – takie pakiety można znaleźć w ofercie Spa. Wybierając weekendowy pobyt za miastem pomyśl właśnie o takim mądrym wypoczynku pod okiem specjalisty. Sprawdź tu.

Pij dużo wody, a nie dosładzane soki. Jedź dużo warzyw – kontroluj ilość spożywanych owoców. Zamień mięsne obiady na wegetariańskie bądź te z mięsa ryb. Ruszaj się, ruszaj się i jeszcze raz ruszaj się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *