PineBridge Investments zwiększa udziały w spółce Promedica24 do 75%!

Promedica24 jest największym dostawcą wysokiej jakości usług w zakresie pomocy w prowadzeniu gospodarstwa domowego oraz opieki nad starszymi osobami w Polsce i Niemczech. Spółka ma siedzibę w Polsce i zatrudnia około 4.000 pracowników (wg. stanu na dzień 30 września 2012 r.). W całym kraju firma posiada ponad 20 oddziałów.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, mogąc ogłosić zwiększenie naszego udziału w Promedica24. – mówi Artur Haze, Dyrektor PineBridge Investments (Central Europe). – Spółka rozwija się niezwykle szybko i cały czas wzmacnia swoją pozycję rynkową w Polsce, Rumunii i Niemczech. Widzimy dalsze możliwości rozwoju i długoterminowego zwiększania jej wartości.

Rafał Rzeźniczak, CEO Promedica24, dodaje: Jestem przekonany, że jeszcze bliższa współpraca z funduszem PineBridge korzystnie wpłynie na rozwój spółki i budowę jej wartości. Planując dalszą ekspansję i konsolidowanie branży wokół Promedica24, ważne będzie czerpanie z wiedzy i doświadczenia w tym obszarze od naszego głównego udziałowca.

Kapitał potrzebny do przeprowadzenia inwestycji zapewnił PineBridge New Europe Partners II, L.P., fundusz private equity zarządzający portfelem aktywów o wartości 522 mln EUR, inwestujący w Europie Środkowej i Wschodniej.

Więcej informacji o Promedica24 można znaleźć na stronie www.promedica24.pl

 

###

 

O PineBridge Investments


PineBridge jest niezależnym funduszem inwestycyjnym posiadającym ponad sześćdziesięcioletnie doświadczenie w działalności na rynkach rozwiniętych i rozwijających się. Łączna wartość aktywów, którymi zarządza fundusz w imieniu klientów instytucjonalnych i prywatnych na całym świecie, przekracza 68 mld USD (stan na dzień 30 czerwca 2012 r.). Sprawne operowanie funduszami jest możliwe dzięki ogólnoświatowej, zintegrowanej platformie inwestycyjnej oferującej innowacyjne rozwiązania inwestycyjne, zarówno podstawowe, jak i specjalistyczne, przeznaczone do zastosowania w indywidualnych sytuacjach. Paleta oferowanych strategii inwestycyjnych obejmuje inwestycje w aktywa, akcje, papiery wartościowe o stałym dochodzie, fundusze typu private equity oraz fundusze hedgingowe. Tym, co odróżnia nas od konkurencji, jest to, że zintegrowaliśmy nasze działające w bezpośrednim kontakcie z klientami zespoły specjalistów inwestycyjnych. Dzięki temu możemy łączyć ogólnoświatowy punkt widzenia z dogłębną i wnikliwą wiedzą na temat konkretnych branż czy spółek.

 

Więcej informacji o PineBridge Investments można znaleźć na stronie www.pinebridge.com.

 

PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *