Pierwsze chwile z noworodkiem

Moment, w którym pierwszy raz trzymamy w ramionach swoje maleństwo jest bezcenny. Emocje sięgają zenitu, a miłość do maleńkiego człowieka jest tak silna, że nie da się jej opisać żadnymi słowami. Bycie rodzicem to najpiękniejsza życiowa rola, której nie jesteśmy w stanie pojąć do chwili narodzin.

Pierwsze chwile z noworodkiem są magiczne. Patrzymy na małe zawiniątko leżące w maleńkiej kołysce i nie możemy uwierzyć, że już jest na świecie. Mała bezbronna i ciągle śpiąca istota staje się sensem życia. Poświęcamy jej dużo uwagi, pielęgnujemy i z radością obserwujemy jak każdego dnia uczy się nowych rzeczy. Pierwszy uśmiech, gest, słowo wyciskają z naszych oczu łzy wzruszenia i dają poczucie spełnienia. Chcemy spędzać z małym człowiekiem każdą chwilę. Potrafimy godzinami wpatrywać się w jego śpiącą twarz i celebrujemy wszelkie momenty sam na sam. Najchętniej nie opuszczalibyśmy maleństwa na krok, nawet w nocy.

Szkoły są dwie. Jedna z nich mówi, że dzieci śpiące z rodzicami są szczęśliwsze, spokojniejsze i czują się bezpieczniej. Druga, że już od pierwszych chwil życia dziecko powinno zasypiać w swoim łóżeczku. W rzeczywistości miejsce spania maluszka uzależnione jest od bardzo wielu czynników – sytuacji lokalowej, sposobu karmienia czy stanu zdrowia szkraba. Dla rodziców, którzy boją się zostawić tak małe dziecko samo w pokoju z całą pewnością pomocna będzie dobra niania elektroniczna. Dzięki niej rodzice zyskają pewność, że dziecko jest zupełnie bezpieczne oraz wygospodarują chwilę tylko dla siebie.

Niektórzy, zakochani w maleństwie rodzice zapominają, że czasami muszą odpocząć od swojego pępka świata. Osobno spędzona noc, godzinka na poczytanie książki czy chwila na wypicie kawy to niezwykle ważne momenty, dzięki którym młodzi rodzice są zrelaksowani, wypoczęci i gotowi na kolejne rzucone im przez niemowlaka wyzwania.

 

Centrumpr.pl

 

******

Kliniki leczenia niepłodności – pod tym linkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *