Nałogi w naszym kraju – jak często wpadamy w kłopoty?

Często traktujemy to jako zabawę, ale z biegiem czasu nie jest już zabawnie i robi się problem. Najczęściej według statystyk wpadają w nałogi osoby bardzo młode i kobiety. Dzieje się tak ze względu na ich psychikę, która znacznie różni się od osoby dorosłej, zwłaszcza mężczyzny.

Młode osoby

Pijemy wszędzie gdzie się da, w szkole, na klasowych wycieczkach. Tak robili nasi rodzice i robimy my. Tylko, że dawniej ustrój akceptował pijane osoby, w pracy bardzo często jeździli i pracowali pijani, ale dzisiaj czasy się zmieniły. Jeśli wpadniemy w szpony jakiegokolwiek nałogu to będzie problem samemu z niego wyjść. Warto pamiętać o tym, że każdy z nas może zostać alkoholikiem, narkomanem czy nałogowym palaczem. Jeśli komuś się wydaje, że to nie dotyczy jego osoby to właśnie popełnia największy błąd. Nie ma nic gorszego jak mówienie, że to nie dla mnie ja jestem odporny. Jedna osoba napije się dwa czy trzy razy wódki i będzie ją do niej ciągnęło, a inna pije kilka lat i wtedy ją dopada nałóg. To samo będzie z papierosami jedna osoba zapali i już jej mózg chce więcej nikotyny, a inna latami się z tym oswaja, ale ostatecznie finał będzie dokładnie tak samo. Jeszcze gorzej będzie z narkotykami, bo tutaj można się uzależnić od pierwszego razu i wyjście z nałogu będzie o wiele trudniejsze niż w przypadku picia czy palenia.

Przeczytaj również: Brzuch alkoholowy. Efekty i konsekwencje

Uzależniamy się na własne życzenie

Nie ma się co oszukiwać, że ktoś nas do czegoś zmusza. My sami wiemy, czego chcemy i po to sięgamy. Konsekwencji jeszcze wtedy nie znamy, ale one się pojawią i to szybciej niż nam się wydaje. W Polsce osoby uzależnione to głównie młodzież. Problem w tym, że dawniej była to młodzież licealna czy studenci, a dzisiaj dzieci w podstawówkach mają już za sobą pierwsze upicie się do nieprzytomności. To jest straszne jak rośnie skala osób uzależnionych w Polsce i nie wiadomo, co z tym zrobić, żeby było lepiej, a nie gorzej. Akcje w telewizji nic nie pomagają, a zatem co ma pomóc.

Szpital leczenia uzależnień: leczyc.pl NZOZ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *