Na czym polega rekonstrukcja włosów?

Każda kobieta pragnie czuć się wyjątkowo i kobieco, a jak powszechnie wiadomo, niezwykle ważnym atrybutem kobiecości są włosy. Jednak, aby spełniały swoją funkcję, muszą być zdrowe, gładkie i lśniące. Natomiast, gdy są suche, zniszczone i pozbawione blasku, to zdecydowanie tracą na swojej atrakcyjności. Istnieje wiele sposobów na pielęgnację włosów, począwszy od domowych, naturalnych metod, poprzez drogeryjne maseczki i odżywki, aż po profesjonalne zabiegi w salonach fryzjerskich. 

Zabieg regeneracji włosów – w domu czy u fryzjera?

Naturalne sposoby czy też te z zastosowaniem kosmetyków, nie zawsze dają oczekiwane i zadowalające rezultaty. Gdy stopień zniszczenia włosów jest dość spory, warto zaufać specjalistom w tej dziedzinie. Popularną i cieszącą się bardzo dobrą opinią wśród kobiet jest zabieg rekonstrukcji włosów. Jest on wykonywany jedynie w profesjonalnych salonach fryzjerskich, a jego czas trwania uzależniony jest od poziomu zniszczenia struktury włosów – zwykle jednak trwa od 30 do 90 minut. Polega on na wprowadzeniu w głąb włosów aktywnych substancji, które poprzez swoje działanie korzystnie wpływają na kondycję włosów, czyniąc je zdrowymi i lśniącymi.

Etapy rekonstrukcji włosów

W omawianym zabiegu można wyróżnić cztery główne etapy. Przeprowadzenie każdego z nich ma na celu osiągnięcie określonego celu oraz przygotowanie włosów do następnego kroku. Rekonstrukcja włosów przebiega w następujący sposób:

  • Etap 1 – ma na celu dokładne oczyszczenie z zanieczyszczeń oraz otwarcie łusek włosów i tym samym przygotowanie ich na przyjęcie całego zestawu substancji naprawczych.
  • Etap 2 – polega na wygładzeniu struktury włosa poprzez zastosowanie specjalnej odżywki, dzięki czemu uzyskuje się efekt gładkości i miękkości.
  • Etap 3 – na tym poziomie zachodzi bardzo intensywna regeneracja włosów. Polega na nałożeniu na włosy profesjonalnego preparatu, w skład którego wchodzi aż 19 aminokwasów, które wnikając głęboko w strukturę włosa, wykazują niezwykłe właściwości naprawcze i odbudowujące. Wynikiem działania tych substancji są widocznie wzmocnione i zdrowe włosy.
  • Etap 4 – jest to ostatni krok zabiegu polegający na zastosowaniu odżywki, dzięki której włosy uzyskują pożądany efekt nawilżenia oraz wygładzenia.

Podsumowując, omawiana rekonstrukcja włosów jest doskonałym sposobem na ich odbudowanie i tym samym uzyskanie pożądanego efektu pięknych, zdrowych włosów. Jest szczególnie polecana kobietom, które mają wyjątkowo osłabione włosy w wyniku stosowania trwałej ondulacji czy też częstych koloryzacji, zwłaszcza rozjaśniania. Rekonstrukcja może być także stosowana przed tymi zabiegami, aby ochronić włosy oraz uzyskać efekt trwalszego koloru lub wyrazistszego skrętu włosa. Cena takiej regeneracji waha się w granicach od 150 do 250 zł. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *