Liposukcja – podstawowe informacje

Liposukcja to termin znany nam wszystkim doskonale. Na ten popularny zabieg chirurgiczny, który polega na odsysaniu zbędnej tkanki tłuszczowej, decyduje się coraz więcej kobiet i mężczyzn, którzy są niezadowoleni z wyglądu swego ciała.


Warto od razu podkreślić, że wbrew powszechnemu mniemaniu liposukcja do zabieg, który dotyczy nie tylko rejonów brzucha, pośladków, ud czy bioder (zwłaszcza w przypadku pań). W drodze zabiegu modeluje się także ramiona, łydki, okolice kolan, a także zbyt pełen policzki itd. Liposukcja to rozwiązanie dla osób, które borykają się ze zbędną tkanką tłuszczową nagromadzoną w jednym określonym miejscu. Zabieg przyniesie najlepsze efekty w przypadku tych osób, które są raczej szczupłe, które jednak nie są w stanie poradzić sobie tradycyjnymi sposobami (dieta i ćwiczenia) z problematycznymi swojego ciała.


Liposukcja cieszy się największą popularnością wśród pań, które nie mogą pogodzić się ze zmianami, jakie zaszły w ich ciele po ciąży. Zabiegiem interesują się również kobiety, których problemem są zbyt masywne uda nie pasujące do szczupłej sylwetki. Zabieg może okazać się pomocny również w przypadku zaawansowanego cellulitu – aby pozbyć się towarzyszących mu charakterystycznych nierówności na skórze ud, pośladków oraz bioder, można zdecydować się na tzw. liposukcję powierzchniową.
Decydując się na zabieg odsysania tłuszczu, warto poszukać jakiejś godnej zaufania kliniki chirurgii plastycznej, w której tego rodzaju zabiegi przeprowadza się na bieżąco. Oczywiście dobrze byłoby także zapoznać się z opiniami na temat kliniki i pracujących w niej chirurgów.


Pacjentka decydująca się na liposukcję powinna mieć świadomość, że zabieg ten ma na celu wymodelowanie ciała. Nie jest to bynajmniej forma walki z otyłością czy nadwagą. Z tego względu jednorazowo nie należy odsysać więcej niż 3-4 litry tłuszczu. Jest to optymalna ilość, jeśli zależy nam na dobrych efektach wizualnych zabiegu. Pamiętajmy, że efekty te w dużej mierze zależą przecież od tego, w jaki sposób obkurczy się skóra w miejscu, z którego odessano tłuszcz. Jednorazowe usunięcie większej ilości tkanki tłuszczowej może być zresztą niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *