Lato sezonem na truskawki i…przeziębienie junior-angin na ból małego gardła

Lato to czas wymarzonych podróży, spacerów i zabaw na świeżym powietrzu. W tak beztroskim okresie łatwo zapomnieć, że chorobotwórcze drobnoustroje nie wyjeżdżają na wakacje. W upalne dni zwłaszcza najmłodszym trudno jest oprzeć się pokusie skosztowania ulubionych lodów, zimnych napojów czy kąpieli w nie zawsze ciepłym morzu. O przeziębienie nie jest więc trudno.

Nagłe zmiany temperatur są szczególnie groźne dla dzieci. Po całym dniu intensywnej zabawy w lesie czy ogrodzie, trudno jest oprzeć się wypiciu jednym haustem szklanki zimnego soku. Przebywając nad morzem lub jeziorem, niełatwo też namówić je do wyjścia z wody, kiedy na dworze wieczorem robi się już chłodniej. Dodatkowo, klimatyzacja w czasie podróży czy w hotelu wysusza gardło, osłabiając jego naturalną barierę ochronną, a unikanie włączania klimatyzacji – wiąże się najczęściej z otwarciem szyb i niebezpiecznymi przeciągami. Zapalenie gardła, nawet w środku lata, może więc łatwo się przydarzyć.

Pomoc w leczeniu bólu małego gardła przyniesie junior-angin – smakowite truskawkowe tabletki chroniące błonę śluzową jamy ustnej i gardła. Zawarty w preparacie porost islandzki powleka podrażnioną błonę śluzową ochronną warstwą, która zapobiega przenikaniu drobnoustrojów chorobotwórczych. Jego naturalne substancje łagodzą podrażnienia i przyspieszają regenerację śluzówki. Pozostałe składniki – cynk i pantotenian wapnia – tworzą kompleks o właściwościach pielęgnująco – ochronnych.

Pastylki do ssania junior-angin zalecane są dla dzieci od czwartego roku życia.

  • Porost islandzki

Uwalnia się podczas ssania, tworząc ochronną warstwę na podrażnionej błonie śluzowej jamy ustnej i gardła.

  • Pantotenian wapnia i cynk

Zapewnia ochronę błony śluzowej.

Stanowi czynnik regenerujący nabłonek

  • Przyjemny truskawkowy smak

Dzieci uwielbiają truskawki.

Tabletki na gardło junior-angin dostępne są w aptece, bez recepty. Wyrób medyczny.

Cena opakowania: 14,90 zł / 24 tabletki

Dystrybucja: Nepentes Pharma Sp. z o.o

W razie potrzeby zaleca się stosowanie preparatu u dorosłych i dzieci powyżej 4 roku życia, które potrafią ssać pastylki, co 2-3 godziny, maksymalnie do trzech tabletek dziennie. Jeśli ból gardła utrzymuje się dłużej niż 2-3 dni, należy skonsultować się z lekarzem.

Literatura:

1.Instrukcja używania preparatu junior-angin, kwiecień 2012

2.Podlewski J K., Chwalibogowska-Podlewska A.Leki współczesnej terapii. Wyd.XiX. Medical Tribune Polska, Warszawa 2009

3.Indeks leków Medycyny Praktycznej: http://indeks.mp.pl/desc.php?id=475, 11.07.2012

4. Freysdottir J,et al. In vitro and in vivo immunomodulating effects of traditionally prepared extract and purified compounds from Cetraria islandica. Int Immunopharmacol. 2008 Mar;8(3):423-30. Epub 2007 Dec 7

 

PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *