Gęste, lśniące i zdrowe włosy to marzenie wielu osób. Nic w tym dziwnego – troska o jakość włosów jest obecnie jednym z ważnych trendów. Dzięki temu zwiększa się świadomość tego, jak działają poszczególne kosmetyki, jakie są przyczyny problemów z fryzurą i jak świadomie wpływać na ich stan Jednym z częstych problemów jest nadmierne wypadanie włosów. Jak sobie z nim poradzić?

  1. Co powoduje wypadanie włosów?
  2. Jak wpłynąć na porost włosów?
  3. Szampony na porost włosów – czy szampony naprawdę stymulują wzrost włosów?
  4. Jakie inne produkty wybrać, aby przyspieszyć porost włosów?

W jaki sposób dbać o skórę głowy, aby przyspieszyć porost nowych włosów? Jakie produkty warto stosować? Spróbujmy dowiedzieć się więcej na ten temat.

Co powoduje wypadanie włosów?

Problemy z nadmiernym wypadaniem włosów mogą być niezwykle trudne nie tylko dlatego, że czasami trudno jest zdiagnozować ich przyczynę, ale również z tego powodu, że niejednokrotnie bardzo mocno wpływają na samoocenę. Powodem takiego stanu rzeczy może być na przykład nieodpowiednia pielęgnacja. Źle dobrane kosmetyki mogą nie tylko nie pomóc, ale nawet zaszkodzić. Kolejnym powodem jest nadmierny stres lub problemy hormonalne, w których konieczna jest pomoc lekarza. Trzecią przyczyną wypadania włosów może być niewłaściwa dieta, powodująca niedobory ważnych składników, witamin czy minerałów. Częstą przyczyną są też różnego rodzaju choroby a nawet genetyka.

Jak wpłynąć na porost włosów?

Pierwszym krokiem jest zdiagnozowanie przyczyny wypadania włosów. Jeżeli odnajdzie się powód problemu, można podjąć konkretne kroki, pozwalające wyeliminować to, co sprawia, że włosy wypadają. Warto jednak zadbać także o odpowiednią pielęgnację i starannie wyselekcjonowane produkty. Dobrze wybierać takie kosmetyki, które mają wpływać na szybszy porost włosów, stymulują cebulki włosowe, a jednocześnie nie są zbyt chemiczne i niszczące. Trzeba je także odpowiednio dopasować. Podstawowym produktem jest oczywiście szampon, nie można jednak także zapomnieć o peelingach, odżywkach i maskach. Bardzo ważne są także dobre nawyki żywieniowe – bywa, że to właśnie od nich zależy stan fryzury.

Szampony na porost włosów – czy szampony naprawdę stymulują wzrost włosów?

Szampon na porost włosów to produkt, który naprawdę może okazać się pomocny. Jego działanie może opierać się na wzmacnianiu włosów, stymulowaniu mieszków włosowych oraz krążenia krwi w skórze głowy, a także na dogłębnym oczyszczaniu. Dzięki odpowiedniej formule szampon nie tylko hamuje wypadanie włosów, ale także powoduje ich wzrost. Należy jednak pamiętać, że nawet najlepszy produkt nie zadziała, jeżeli powód wypadania włosów leży w genetyce, chorobach lub nieodpowiednim stylu życia. W takich przypadkach konieczne jest działanie od środka – dopiero potem szampony na porost włosów mogą naprawdę zadziałać.

Jakie inne produkty wybrać, aby przyspieszyć porost włosów?

Co na wypadanie włosów poza szamponem? Oto lista przydatnych produktów:

  • masażer do skóry głowy,
  • wcierka do skóry głowy, stymulująca wzrost nowych włosów,
  • serum wpływające na porost włosów,
  • peeling do skóry głowy,
  • jedwabna poszewka na poduszkę, pozwalająca uniknąć niszczenia struktury włosów podczas snu lub czepek do spania.

Piękne, gęste włosy to prawdziwa ozdoba zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Dzięki dobrym nawykom i starannie dobranej pielęgnacji w zasadzie każdy może je mieć. Warto zainwestować w siebie i wyposażyć się w zestaw profesjonalnych kosmetyków, które będą mogły zapobiegać łamaniu się, zatrzymać wypadanie i stymulować wzrost włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *