Jak poradzić sobie z alergią dziecka?

40 % Polaków cierpi na różne postacie alergii. Aż 9 mln ma alergiczny katar, a ponad 5,5 mln objawy astmy*. Z roku na rok zwiększa się liczba dzieci cierpiących na alergie – katar sienny, egzemę, astmę i inne choroby wynikające z zaburzenia pracy systemu immunologicznego. Co zrobić, aby wiosna nie była koszmarem alergii?

Rodzice nieświadomi tego, że ich dzieci mają alergię nie stosują odpowiedniej profilaktyki. Niezdiagnozowana alergia powoduje, że chory nie stosuje immunoterapii (potocznie zwanej odczulaniem), która u wielu chorych może złagodzić przebieg choroby oraz zapobiec rozwojowi nowych form alergii i nowych uczuleń” – mówi dr n med. Wojciech Janowicz, alergolog Grupy LUX MED. Niestety objawy uczulenia bardzo często pozostają lekceważone. Jeśli zauważamy długo utrzymujący się katar, zaczerwienie oczu i napady kichania to warto wybrać się z naszym dzieckiem do alergologa. Pomocne mogą być specjalnie stworzone w tym celu zestawy profilaktyczne, np. Grupa LUX MED uruchomiła właśnie „Program Diagnostyka Alergii” przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 do 18 roku życia, obejmujący zestaw badań laboratoryjnych oraz dwie specjalistyczne konsultacje z ukierunkowaniem dalszego leczenia i postępowania. Właściwe rozpoznanie alergii jest bardzo ważne, ponieważ jej objawy bywają podobne do innych chorób. Dlatego nie powinniśmy próbować leczyć się sami. Specjalistyczna konsultacja może pozwolić naszemu dziecku w pełni cieszyć się wiosną.

Więcej informacji na stronie Programu

 

* Dane z raportu badawczego „Epidemiologia Chorób Alergicznych w Polsce” (ECAP) prowadzonego przez Zakład Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych i Alergologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

 

PR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *