IMMUSAN complex – wsparcie organizmu dziecka w walce z przeziębieniem

Produkt przeznaczony jest dla dzieci od 3 roku życia i pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu immunologicznego. Pomaga również przynieść ulgę w podrażnieniach gardła i w naturalny sposób łagodzi dolegliwości dróg oddechowych, takie jak kaszel i ból gardła.

Nasze babcie w okresie jesienno-zimowym chętnie sięgały po tradycyjne sposoby wspierające organizm w walce z przeziębieniem. Napary z lipy, domowe syropy z czarnego bzu czy ekstrakt z korzenia pelargonii afrykańskiej często gościły w domowych apteczkach, choć ten ostatni popularny był przede wszystkim w Niemczech.

Niestety pozyskiwanie i przetwarzanie surowców jest dość skomplikowane – szczególnie dotyczy to czarnego bzu, który we wszystkich częściach świeżej rośliny oraz w niedojrzałych owocach zawiera substancje trujące dla ludzi. Usuwa je wysoka temperatura, czyli gotowanie i smażenie – koniecznie bez przykrycia. Dlatego bezpieczniej i łatwiej jest sięgnąć po suplement diety, taki jak IMMUSAN Complex, który nie tylko łączy w sobie trzy istotne dla organizmu składniki, czyli czarny bez, pelargonię afrykańską i lipę, ale również zawiera werbenę lekarską, dziewannę drobnokwiatową, witaminę C i cynk.

Czarny bez to jedna z najstarszych roślin leczniczych. Według podręcznika „Fitoterapia i leki roślinne”, czarny bez jest najczęściej stosowany w leczeniu chorób gorączkowych i przeziębień1. Czarny bez wspiera organizm w walce z przeziębieniem, gorączką i zapaleniem górnych dróg oddechowych, ponieważ ma działanie napotne, moczopędne, przeciwzapalne i wykrztuśne.

Pelargonia afrykańska pochodzi z Południowej Afryki, gdzie była tradycyjnie stosowana w medycynie ludowej jako środek na kaszel i biegunki, stosowana nawet u małych dzieci. Do Europy trafiła na początku XX wieku. Początkowo używano jej w leczeniu gruźlicy, obecnie uważa się, że ekstrakt etanolowy z korzeni i kłączy pelargonii sprawdza się w leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych, w tym zapaleniu oskrzeli, migdałków, nosa, a także przy przeziębieniach.2

Ekstrakty z lipy, werbeny i dziewanny działają przeciwzapalnie (flawonoidy), kojąco i powlekająco na błonę śluzową (polisacharydy dziewanny).

Witamina C jest naturalnym antyoksydantem. Działa stymulująco na nasz system odpornościowy, jej niedobór może skutkować zwiększoną podatnością na infekcje.3 Dodatkowo witamina C pomaga złagodzić stan zapalny błony śluzowej nosa i gardła.

Cynk jest niezbędny organizmowi, by jego układ immunologiczny działał we właściwy sposób, ponieważ wpływa na tworzenie aktywnych limfocytów T, których zadaniem jest obrona organizmu przed chorobotwórczymi wirusami, bakteriami i grzybami.

IMMUSAN complex to pyszny syrop dla dzieci o wyjątkowym składzie, na który składają się trzy główne składniki (czarny bez, pelargonia afrykańska, lipa), a dodatkowo werbena lekarska, dziewanna drobnokwiatowa, witamina C i cynk. Składniki roślinne tego syropu są tradycyjnie stosowane w łagodzeniu objawów przeziębienia.

IMMUSAN complex jest dostępny w aptekach, w cenie 19,90 zł za opakowanie zawierające 120 ml syropu.

______________________

Piśmiennictwo:

  1. red. Lamer-Zarawska E, Kowal-Gierczak B, Niedworok J, Fitoterapia i leki roślinne, PZWL, Warszawa, 2007
  2. Bladt S, Wagner H., From Zulu medicine to the European phytomedicine Umckaloabo®. Phytomedicine., 14(suppl 1):2-4, 2007
  3. Katarzyna Janda, Magdalena Kasprzak, Jolanta Wolska, Witamina C – budowa, właściwości, funkcje i występowanie Vitamin C – structure, properties, occurrence and functions; Pom J Life Sci 2015, 61, 4.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *