I Międzynarodowy Kongres Położnych -Położna Gwarantem Sprawnej Opieki Położniczej i Ginekologicznej. Realizacja standardów w opiece ginekologiczno-położniczej

I Międzynarodowy Kongres Położnych „Położna Gwarantem Sprawnej Opieki Położniczej i Ginekologicznej. Realizacja standardów w opiece ginekologiczno-położniczej”

17 – 19 listopada 2011 Mierki k/Olsztynka

Kongres organizowany jest przez Zakład Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej WNoZ WUM i Wydawnictwo Lekarskie PZWL.

Podczas sesji zaprezentowane zostaną nowe standardy określające rolę i zadania położnej w XXI wieku oraz  wybrane zagadnienia i problematyka holistycznej opieki nad kobietą ciężarną, rodzącą, położnicą, noworodkiem oraz kobietą chorą onkologicznie i ginekologicznie. Tematami sesji naukowych będą również najnowsze standardy opieki okołoporodowej oraz zagadnienia: „Położne na sali porodowej” i „Rola położnej środowiskowo-rodzinnej w opiece ginekologicznej”

Ponieważ położna jest gwarantem sprawnej opieki położniczej, porównane zostaną zadania położnej w kraju z zadaniami położnej zagranicą. Referaty na ten temat wygłoszą zaproszeni goście – legitymujący się nie tylko medycznymi „korzeniami”.

Informacje na temat programu i zasad uczestnictwa znajdą Państwo na stronie internetowej: http://kongrespoloznych2011.pzwl.pl

Kontakt z organizatorem:

Danuta Bokiewicz

tel: (22) 695 40 38

fax: (22) 695 40 32

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *