Dieta, trening i suplementy – jak wrócić do formy po wakacjach?

Jesień to czas, kiedy coraz więcej osób postanawia zapisać się na siłownię. Co więcej, w tym czasie, w lasach oraz w parkach można dostrzec większą liczbę spacerujących, biegających oraz rozciągających się sportowców. Wynika to z tego, że w czasie urlopu ludzie lekceważą ćwiczenia i po prostu regenerują swój umysł oraz organizm. Kiedy jednak wolne dni się kończą, okazuje się, że w ramach wakacyjnej pamiątki zostają z człowiekiem nadmiarowe kilogramy, problemy z kondycją oraz postanowienie związane z rozpoczęciem aktywności fizycznej.

Powrót do formy po wakacjach może być trudny, jeżeli sportowiec dużo podróżował, mało się ruszał i nie przestrzegał diety. W takim przypadku rzeczywiście warto rozważyć zmianę stylu życia oraz jak najszybciej zadbać o swój organizm. Zawodowcy, uprawiający wcześniej sporty sylwetkowe i siłowe, nie powinni mieć większego problemu. Gorzej sytuacja wygląda jednak w przypadku amatorów. Muszą oni bowiem pozyskać wiedzę na temat: funkcjonowania swojego organizmu, budowania masy mięśniowej czy rzeźbienia swojej sylwetki, a także możliwości, jakie daje im rynek suplementów diety oraz sterydów anaboliczno-androgennych. W przypadku osób początkujących warto bowiem rozważyć suplementację oraz sięganie po wspomagacze, nie tylko w celu przyspieszenia oraz zwiększenia rezultatów, ale przede wszystkim ze względu na fakt, że takie osoby nie mają wystarczającej kondycji i mogą mieć przez to problemy z przetrwaniem treningu siłowego lub sylwetkowego.

Od czego zacząć powrót do formy po wakacjach?

Każdy sportowiec musi mieć przede wszystkim motywację do ćwiczeń. Bez niej bardzo trudno jest zbudować wymarzoną sylwetkę oraz poprawić wydolność czy kondycję swojego organizmu. Jeżeli zawodnik jest zdeterminowany, jego szanse na osiągnięcie celu są zdecydowanie wyższe.
W celu uzyskania znacznej wiedzy na temat sportów siłowych czy sylwetkowych, warto zrobić mały research na siłowni, w Internecie lub u specjalisty. Jednocześnie, należy jednak sprawdzać rzetelność danych źródeł oraz cierpliwie je weryfikować. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku, gdy sportowiec zdecyduje się na suplementację lub sięgnięcie po sterydy anaboliczno-androgenne. Nie każdy blog o tej tematyce jest bowiem godny zaufania oraz nie każdy sportowiec jest w stanie udzielić dobrych rad, ze względu na posiadanie innej budowy ciała. Poszukiwanie własnej drogi do zbudowania sylwetki jest więc nieodłącznym elementem życia każdego sportowca.
Poza motywacją oraz wiedzą, najważniejsze są regularne treningi, przestrzeganie właściwej diety oraz regenerowanie swojego organizmu. Tylko dzięki nim sportowiec może bowiem pobudzić swój organizm do działania oraz dostarczyć mu niezbędnych materiałów budulcowych. Właśnie dlatego, tak wielu zawodników korzysta z pomocy trenera personalnego oraz dietetyków.

Jakie suplementy pomagają zwiększyć siłę i wytrzymałość po treningu?

Nawet najlepszy trening, połączony z odpowiednią regeneracją i dietą, nie jest w stanie zapewnić sportowcowi szybkich efektów. Proces budowania wymarzonej sylwetki jest bowiem długi, skomplikowany i niezwykle wymagający. Na początku każdy ma motywację i jest w stanie wyrzec się nie tylko słodyczy, ale również ulubionych trunków. Z czasem każdy jednak ma wątpliwości, czy droga którą podąża, ma sens. Właśnie dlatego, od samego początku warto skracać cały ten cykl, przyspieszać oraz zwiększać jego rezultaty i co najważniejsze, podnosić swoje własne możliwości, niezbędne do przekraczania kolejnych, indywidualnych granic na siłowni. W tym celu wystarczy natomiast sięgnąć po odpowiednie suplementy diety oraz środki SAA.
Osoby początkujące, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem, wybierają najczęściej argininę, różne odmiany kreatyny oraz beta alaninę. Ich popularność wynika przede wszystkim z tego, że są one łagodne, nie wywołują żadnych skutków ubocznych i co najważniejsze, podnoszą wytrzymałość oraz siłę, niezbędne do intensywnego trenowania na siłowni.

Dlaczego sportowcy sięgają po sterydy?

Bardziej zaawansowani zawodnicy, chodź oczywiście stosują suplementację, tym samym dostarczając sobie witamin oraz minerałów, wolą jednak sięgać po silniejsze środki. Mowa oczywiście o sterydach anaboliczno-androgennych. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że ich niewłaściwe stosowanie może wywoływać niepożądane efekty, typu łysienie, problemy hormonalne czy trądzik.
Sterydy anaboliczne, w przypadku osób początkujących, przyspieszają rezultaty ich ćwiczeń, dodają im siły i energii, motywują do dalszej pracy nad samym sobą, a także poprawiają ich samopoczucie. W przypadku natomiast zaawansowanych sportowców, środki te pozwalają osiągać coraz większe sukcesy w sporcie, przekraczać coraz dalsze granice oraz utrzymywać dotychczasowe przyrosty muskulatury. Wspomagacze te mają zatem różnorodne funkcje, chętnie wykorzystywane przez wszystkie osoby aktywne fizycznie, bez względu na stopień ich zaawansowania, cele czy możliwości.

Testosteron – jaką rolę odgrywa w organiźmie?

Prawidłowe funkcjonowanie ludzkiego organizmu jest możliwe m.in. dzięki hormonom. Najważniejszym z nich jest oczywiście testosteron, odpowiedzialny za udane życie erotyczne, płodzenie dzieci, wzrost, a także cechy płciowe, fizyczne oraz charakteru. Właśnie dlatego, warto poddawać się badaniom i sprawdzać jego poziom. W razie konieczności, można też zgłosić się do lekarza i rozpocząć terapię hormonalną z tym środkiem.
Sportowcy, budujący sylwetkę, decydują się na racjonalne podnoszenie poziomu testosteronu, aby w ich organizmie pojawił się jego nadmiar. Czas ten określa się mianem cyklu sterydowego, w czasie którego nadmiar testosteronu, posiadający właściwości anaboliczne, przyspiesza syntezę białek, pracę metabolizmu oraz przyrosty masy mięśniowej. Pomimo bowiem posiadania tego hormonu, produkowanego naturalnie przez przysadkę mózgową, sportowiec nie jest w stanie wykorzystać jego właściwości, ze względu na jego zbyt małą ilość w jego ciele.
Przyjmowanie sterydów anaboliczno-androgennych jest polecane przez specjalistów, ale zawsze musi przebiegać w sposób optymalny, zgodny z zaleceniami specjalistów. Istnieje bowiem określona granica, przy której środek ten działa w sposób pozytywny, nie wywołując żadnych skutków ubocznych.

Sportowcy, na co dzień związani ze sportem sylwetkowym lub siłowym, sięgają po różne wspomagacze. Coraz większą popularnością cieszą się jednak metanabol i deka. Wynika to z tego, że środki te nie dają efektów niepożądanych, o ile są prawidłowo zażywane oraz zostały wyprodukowane przez rzetelnego producenta. Mimo jednak dużego bezpieczeństwa, środki te są także bardzo skuteczne, zwłaszcza w połączeniu z innymi sterydami lub suplementami diety. Wysoka jakość, efektywność i bezpieczeństwo, to natomiast główne determinanty popularności danego środka. Inne wspomagacze nie przekonają bowiem sportowca do tego, aby wydać na nie pieniądze oraz poświęcić czas na ich domięśniowe bądź doustne przyjmowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *