Nie da się ukryć, że sposób odżywiania ma istotny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie.  Dostarczanie organizmowi właściwych składników odżywczych i mineralnych, czyli odpowiednio zbilansowana dieta, zapewnia prawidłowe funkcjonowanie wszystkich organów i dobry przebieg wszystkich procesów fizjologicznych. Potencja, czyli możliwość podejmowania aktywności seksualnej również uwarunkowana jest przez zdrowy sposób odżywiania.  Regulują ja przede wszystkim męskie hormony płciowe, na czele z testosteronem.

Mężczyźni mogą zadbać o jego prawidłowy poziom wprowadzając do swojej diety roślinne tłuszcze nienasycone, na przykład oliwę z oliwek oraz mięso ryb. Na potencję wpływa również, dostarczane do organizmu w odpowiednich ilościach, białko. Produkty bogate w białko to jajka, mleko, ser, produkty mleczne oraz mięso. Mężczyznom dbającym o poziom libido polecane są szczególnie jajka. Zawierają one, bowiem duże ilości białka, ale również witamin B5 i B6. Witaminy te są nieocenione, jeżeli chodzi o zwalczanie stresu, a jak wiadomo jest on jednym z głównych źródeł zaburzeń erekcji. Witaminy B5 i B6 dbają również o właściwy poziom hormonów w organizmie. Duża ilość białek oznacza natomiast wzrost produkcji spermy i zdecydowaną poprawę jej jakości.

Oczywiście są również produkty, które potencji zupełnie nie służą.  Potrawy typu fast food, smażone na tłuszczu, czasami wręcz nim ociekające, niezdrowe przekąski, to coś, czego każdy dbający o siebie mężczyzna, powinien się wystrzegać jak ognia. Nie tylko obniżają one ogólną odporność organizmu, bardzo często prowadzą do nadwagi, a nawet otyłości. Są też źródłem chorób układu krążenia. Mogą więc w bardzo prosty sposób prowadzić do impotencji. Właściwa dieta połączona ze zdrowym stylem życia na pewno pomaga uniknąć wielu poważnych problemów zdrowotnych.  Jest sprzymierzeńcem w walce o udane życie seksualne. Wielu mężczyzn bagatelizuje problem zaburzeń erekcji, a wystarczy znaleźć ich źródło, zwalczyć przyczyny i kłopot znika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *