Czy zakup okularów progresywnych to dobry wybór?

Wraz z pogarszającą się ostrością widzenia coraz częściej zaczynamy się zastanawiać, czy to już nadszedł ten czas, kiedy należy zacząć na co dzień korzystać z okularów. Wiele osób zwleka jednak z wizytą u specjalisty, wierząc, że uda im się oszukać czas i naturę. Niestety proces starzenia się soczewki oka jest nieunikniony i dotyka każdego człowieka. Dlatego nie warto utrudniać sobie życia i jeśli pojawiają się problemy z ostrością widzenia, koniecznie należy zasięgnąć porady specjalisty. Dokładnie zbada on wzrok i za pomocą odpowiednich szkieł, błyskawicznie skoryguje zdiagnozowaną wadę.

 

 

 

Starczowzroczność, czyli problem z ostrością widzenia pojawiający się wraz z wiekiem

 

Prezbiopia to dolegliwość, która zwykle pojawia się u osób, które ukończyły 40 rok życia. Wraz w wiekiem soczewka oka traci bowiem swoje właściwości, staje się coraz sztywniejsza i twardsza, co więcej, brakuje jej naturalnej elastyczności, przez co niemożliwe staje się jej szybkie dostosowanie do wyraźnego widzenia z różnych odległości. Kiedy zatem zaczynamy zauważać, że widziane przez nas obrazy są zamazane, mamy problem z przeczytaniem drobnych liter, a wykonywanie codziennych czynności wymagających dobrego wzroku staje się coraz bardziej uciążliwe, to znak, że nadszedł najwłaściwszy moment na skorzystanie z okularów. W salonach optycznych jest ich ogromny wybór, ale specjaliści są zdania, że najlepszym rozwiązaniem są okulary progresywne JZO.

 

Zalety okularów progresywnych

Często zastanawiamy się co to są okulary progresywne i dlaczego są tak polecane dla osób w dojrzałym wieku. Okazuje się, że ten wyjątkowy rodzaj szkieł, pozwala wyraźnie widzieć z każdej odległości, zarówno z bliska, daleka, jak również z pośrednich dystansów, co w przypadku tradycyjnych jednoogniskowych okularów jest niemożliwe. Zatem jak to działa? Okazuje się, że szkła JZO mają kilka obszarów działania, a ich zaawansowana konstrukcja umożliwia takie ich rozłożenie, aby dokładnie dopasować ich moc optyczną do indywidualnych potrzeb. Co więcej, przejście z jednego obszaru widzenia do drugiego odbywa się bardzo płynnie, przez co czas adaptacji wzroku do tego rodzaju szkieł znacząco się skraca. Okulary progresywne z powodzeniem zastępują przynajmniej dwie pary okularów, w tym te, przeznaczone do czytania i patrzenia z bliska, jak również te do dali. Potrafią doskonale korygować różnego rodzaju wady, dlatego mają tak dobre opinie. I choć cena progresywnych szkieł okularowych nie należy do niskich, warto w nie zainwestować, by móc się cieszyć ostrością widzenia, również w dojrzałym wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *