Białobrzegi w trosce o bezpieczeństwo dzieci

Sześć największych szkół powiatu białobrzeskiego zostało wyposażonych w defibrylatory LIFEPAK CR Plus. Nowoczesny sprzęt do ratowania życia zakupiono ze środków zebranych podczas Gali Charytatywnej zorganizowanej z inicjatywy Starostwa Powiatowego. Nauczyciele szkół zostali przeszkoleni z obsługi sprzętu.

Defibrylatory trafiły do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, Liceum Ogólnokształcącego  oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Białobrzegach, także do Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Stromcu, dodatkowo są już dostępne w  Publicznym Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Rogolinie, a także Zespole Szkół Gminnych w Starej Błotnicy.

Nowoczesne urządzenia jakie zostały zakupione do szkół to mobilne defibrylatory i skuteczne narzędzia diagnostyczne w jednym. Wysoko oceniane przez służby medyczne ze względu na możliwość konfiguracji, pozwalającej dopasować działanie urządzenia do zaistniałych okoliczności. LIFEPAK CR Plus gromadzi wyniki EKG, które można przesłać do komputera PC. Ratownicy potwierdzają, że LIFEPAK CR Plus posiadając wiele funkcji jest intuicyjny w obsłudze. Defibrylator podpowiada ratującemu, zarówno w formie graficznej, jak i słowami, jak prawidłowo założyć elektrody pacjentowi i prowadzić proces defibrylacji.

Największym atutem wybranego przez Starostwo urządzenia jest jego funkcjonalność, prostota użycia oraz niezawodność – mówi Mieszko Skoczylas z Physio-Control. Okres gwarancyjny dla takiego sprzętu wynosi aż 8 lat – dodaje.

Jak potwierdza Andrzej Oziębło Starosta powiatu Białobrzegi – w tym roku planowana jest również kolejna Gala Charytatywna z której dochód  zostanie  przeznaczony na zakup defibrylatorów dla pozostałych szkół z powiatu.

Starostwo w Białobrzegach dąży do tego, aby wszystkie placówki oświatowe powiatu zostały wyposażone w specjalistyczny sprzęt ratujący życie. Dzięki takiej inicjatywie wzrośnie z pewnością poczucie bezpieczeństwa wśród uczniów szkół.

Niemniej jednak życzylibyśmy sobie, aby taki sprzęt nie został nigdy użyty – dodaje Starosta.

http://www.physio-control.com/country/index.aspx?country=Poland

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *