Bezpieczeństwo w medycynie według Axence

28 listopada br. odbędzie się w Warszawie konferencja na temat technologii w medycynie. Spotkanie jest częścią cyklu Nowoczesna Placówka Medyczna, dedykowanego kadrze menedżerskiej sektora ochrony zdrowia.

Podczas spotkania zostaną zaprezentowane najnowsze rozwiązania na rynku medycznym. Prelegenci przybliżą trendy i kierunki rozwoju rynku. Ponadto uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z najnowocześniejszym sprzętem, oprogramowaniem i rozwiązaniami dla służby zdrowia. Wśród tematów poruszanych podczas konferencji znajdą się także kwestie dotyczące bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo danych w medycynie to niezwykle ważny aspekt działalności placówek ochrony zdrowia – mówi Maciej Kubat, inżynier sprzedaży firmy Axence i jeden z prelegentów konferencji. Oprogramowanie takie, jak nVision, dedykowane m.in. publicznym i niepublicznym punktom ochrony zdrowia, pozwala na stałą kontrolę i zapobieganie wyciekowi danych pacjentów i placówek. Ponadto zapewnia kompleksowe rozwiązania dla administratorów sieci. Mogą oni dzięki temu płynnie reagować na problemy z siecią i infrastrukturą IT, które utrudniają pracę personelu medycznego czy nawet powodują utratę lub uszkodzenie danych – dodaje.

Nowoczesna Placówka Medyczna to cykl wydarzeń poświęconych wykorzystywaniu rozwiązań, systemów i sprzętu, które mają swoje zastosowanie w placówkach ochrony zdrowia. Istotnym punktem każdego spotkania jest wymiana doświadczeń i dyskusja na temat aktualnych trendów i potrzeb.

Organizatorem konferencji jest MultiTrain, zaś partnerami merytorycznymi wydarzenia są Instytut Matki i Dziecka, Wojskowy Instytut Medyczny, Świętokrzyskie Centrum Onkologii Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kielcach, Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Krakowie, Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia, Politechnika Krakowska oraz Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka. Patronat honorowy nad konferencją objęło Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych.

 

O firmie Axence:

Firma Axence jest polskim producentem oprogramowania do kompleksowego zarządzania infrastrukturą IT. Rozwiązania przeznaczone są dla firm oraz instytucji niezależnie od profilu ich działalności. Oprogramowanie odpowiada zarówno na potrzeby administratorów sieci i specjalistów odpowiedzialnych za infrastrukturę i bezpieczeństwo IT, jak i na potrzeby kadry zarządzającej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *