Formy skutecznej pomocy chorym i ich rodzinom, w tym sposoby terapii dzieci z zaburzeniami autystycznymi czy rozmowy o intymności, to przykładowe tematy konferencji naukowej „Autyzm – i co dalej?”, która odbędzie się 4 grudnia w siedzibie sopockiego wydziału SWPS (ul. Polna 16/20).
Z okazji Europejskiego Tygodnia Autyzmu „Porozumienie Autyzm-Pomorze” i sopocki wydział SWPS organizują konferencję skierowaną do pedagogów, psychologów, nauczycieli, lekarzy, rodziców i studentów zainteresowanych tematyką autyzmu. Wykłady wygłoszą tacy specjaliści, jak prof. Hanna Jaklewicz (Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna), dr Jolanta Wierzba (Gdański Uniwersytet Medyczny), dr Anna Waligórska (SWPS) czy konsultanci i działacze organizacji, np. Fundacji Autyzm bez Tabu.
– Nauczyliśmy się już rozpoznawać to zaburzenie, ale, jak mówią eksperci, wciąż nie radzimy sobie z problemami, które mu towarzyszą. Bezradni rodzice stają wobec dylematu „co dalej?”, desperacko poszukując terapii najwłaściwszej dla dziecka. Podczas konferencji chcemy wyciągnąć pomocną dłoń do tych osób, które tego potrzebują – mówi Dorota Piekarska, współorganizator konferencji z SWPS w Sopocie.
Warunkiem udziału w konferencji jest przesłanie danych (imię, nazwisko, adres, telefon, email, instytucja i stanowisko) na adres autyzm.pomorze@gmail.com. Organizatorem konferencji „Autyzm – i co dalej?” jest Forum Organizacji Współpracujący na Rzecz Osób z Autyzmem i Pokrewnymi Zaburzeniami „Porozumienie Autyzm-Pomorze”. Program konferencji jest dostępny na stronie www.swps.pl/sopot.
***
Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej to nowoczesne centrum naukowo-dydaktyczne, które oferuje interdyscyplinarne studia społeczno-humanistyczne w Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Poznaniu i Katowicach. Od 16 lat uczelnia jest jednym z najważniejszych ośrodków studiów psychologicznych w kraju. Obecnie kształci około 13,5 tys. studentów. Uczelnia posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora w dyscyplinach: psychologia (w Warszawie i Wrocławiu), kulturoznawstwo, socjologia i prawo oraz doktora habilitowanego w dyscyplinach psychologia (w Warszawie i Wrocławiu) i kulturoznawstwo. Tradycją SWPS są cykle otwartych imprez naukowych, popularnonaukowych i kulturalnych. Częstymi gośćmi uczelni są światowej sławy naukowcy, znani artyści i przedstawiciele świata mediów. SWPS jest organizacją społecznie odpowiedzialną, m.in. wspiera rozwój sztuki, realizując cykl wydarzeń Kultura Wysokich Napięć.
Wydział Zamiejscowy SWPS w Sopocie istnieje od 2002 r. Jego dziekanem jest prof. dr hab. Bogdan Wojciszke. W ofercie wydziału znajdują się studia na kierunkach: psychologia, psychologia dla magistrów oraz kilkanaście kierunków studiów podyplomowych. Przy sopockim wydziale SWPS działa Laboratorium Psychologii Poznania Społecznego oraz Laboratorium Psychologii Stosowanej i Badań nad Poznaniem, Emocjami i Podejmowaniem Decyzji. Więcej: www.swps.pl.
PR
Jan Zdrowotny, jest naszym specjalistą od różnych informacji medycznych, jest postacią wybitną w swojej dziedzinie. Jego głęboka wiedza i doświadczenie w medycynie czynią go cenionym ekspertem, zarówno wśród pacjentów, jak i kolegów z branży. Zdrowotny jest znany z umiejętności przekazywania skomplikowanych informacji medycznych w sposób zrozumiały dla szerokiej publiczności, co przyczynia się do lepszego zrozumienia i świadomości zdrowotnej w społeczeństwie. Jego praca ma istotny wpływ na poprawę jakości opieki zdrowotnej oraz edukację pacjentów w zakresie różnych zagadnień medycznych.