Wysoki cholesterol, problemy z trawieniem – jak pomóc sobie naturalnie?

Borykając się z wysokim cholesterolem lub problemami trawiennymi, warto sięgnąć po naturalne suplementy diety. Jakie produkty wybrać?

Skąd bierze się zbyt wysoki cholesterol?

Cholesterol to tłuszcz, który jest wytwarzany przez organizm człowieka, ale można go również dostarczyć wraz z pożywieniem. Nadmiar cholesterolu często prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak choroba wieńcowa, choroba serca, zawał czy udar. Problem ten należy leczyć, warto też stosować odpowiednie suplementy na obniżenie cholesterolu.

Zbyt wysoki poziom cholesterolu może być spowodowany przez wiele czynników. Przyczynia się do niego między innymi dieta bogata w tłuszcze nasycone i cholesterol. To spożywanie między innymi dużej ilości tłustych mięs, nabiału, przetworzonej żywności oraz fast foodów. Zwiększone ryzyko wysokiego poziomu cholesterolu mają ludzie z nadwagą – tutaj również mamy do czynienia niejednokrotnie z nieprawidłowym żywieniem. Chcąc zachować właściwy poziom cholesterolu, warto więc zdrowo się odżywiać i łączyć to z przyjmowaniem suplementów na wsparcie trawienia. Na zwiększenie poziomu cholesterolu bardzo narażone są osoby prowadzące siedzący tryb życia. Codzienny spacer czy odrobina ćwiczeń są więc wskazane dla osób, które chcą w szczególny sposób zadbać o swoje zdrowie.

Bardzo niekorzystny wpływ na poziom cholesterolu ma palenie papierosów – zwiększa ono poziom cholesterolu LDL i jednocześnie zmniejsza poziom cholesterolu HDL, zwanego dobrym cholesterolem. Wysoki poziom cholesterolu może być dziedziczony, mówimy wtedy o czynnikach genetycznych. Do jego zwiększenia mogą też prowadzić niektóre choroby.

Jakie suplementy warto przyjmować na obniżenie cholesterolu?

Suplementy na obniżenie cholesterolu, które warto przyjmować to między innymi sok z karczocha, który jest znany ze swoich właściwości zdrowotnych. Karczoch zawiera cynarynę, związek chemiczny, który działa jako przeciwutleniacz i jest pomocny w obniżaniu poziomu cholesterolu we krwi. Sok z karczocha ma też działanie moczopędne, co oznacza, że wspomaga usuwanie z organizmu nadmiaru soli, to z kolei również wpływa na zmniejszenie cholesterolu.

Jak radzić sobie z problemami trawiennymi?

Właściwe trawienie również wpływa na cholesterol. Warto więc zadbać o układ pokarmowy. Co brać na wsparcie trawienia? Dobrym rozwiązaniem jest spożywanie naturalnego soku z aloesu, który między innymi reguluje mikroflorę całego układu pokarmowego, działa kojąco na wzdęcia i niweluje zaparcia. Dzięki jego właściwościom można uporać się z uciążliwymi problemami trawiennymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *