Twój 1% na Fundację „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”

Trwa czas rozliczeń podatkowych za 2009 rok. Jak co roku, będziemy mogli przekazać 1% naszego podatku na cele dobroczynne. W ubiegłym roku aż 7,3 miliona Polaków postanowiło w ten sposób wesprzeć wybrane organizacje pożytku publicznego. Na konto Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” podatnicy przekazali 3,35 mln zł. Kwota ta stanowiła 80 proc. budżetu fundacji na 2009 r.

Już od 19 lat Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” wspiera działanie Kliniki Transplantologii Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu. Dzięki pomocy Fundacji możliwe jest zaspokajanie najważniejszych potrzeb, takich jak kosztowne leki ratujące życie, badania i zabiegi medyczne, rehabilitację, sprzęt diagnostyczny. Fundacja dba o to, by dzieci miały szansę choć na chwilę zapomnieć o swojej ciężkiej chorobie. Aktualnie Fundacja ma ponad 500 małych pacjentów. Same koszty leczenia i rehabilitacji to miesięcznie blisko 100 tys. zł. Jednak najpilniejszą potrzebą jest zbudowanie nowej siedziby dla Kliniki, której, ze względu na tragiczny stan techniczny budynku, grozi zamknięcie.

Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu jest największym i jednym z najlepszych kompleksowych ośrodków  hematologiczno-onkologicznych w Polsce. Zespół lekarzy Akademii Medycznej we Wrocławiu pod kierownictwem Prof. dr hab. Alicji Chybickiej , wprowadził w Polsce nowoczesne metody diagnozowania i leczenia wielu rodzajów nowotworów u dzieci. Dzięki ich wybitnym osiągnięciom placówka ta jest też jednym z najbardziej znanych i cenionych tego typu ośrodków medycznych w Europie.  

Nie pozwólmy, by klinika została zamknięta. Razem zbudujmy nową siedzibę kliniki – Przylądek Nadziei. Przekaż 1% swojego podatku Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. 1% to tak niewiele, a może uratować życie dziecka.

Więcej na temat kampanii na stronie www.przyladeknadziei.pl

Wszystkich zainteresowanych działaniem na rzecz Kliniki Przylądek Nadziei zapraszamy do przyłączenia się do społeczności internetowej na portalu www.przyjacielekliniki.pl 

Źródlo: media.netpr.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *