Popularna Encyklopedia Leków – pełna i rzetelna informacja o lekach

Wydanie 2009, czyli zawiera pełną aktualizację leków dopuszczonych do sprzedaży. Encyklopedia leków jest propozycją dla każdego domu, gdyż lekarstwa, chcemy czy nie chcemy, są nieodłącznym elementem naszego codziennego funkcjonowania. Nie ma ludzi idealnie zdrowych i każdy z nas choruje lub odczuwa czasami różne dolegliwości zdrowotne. Dlatego warto mieć pod ręką aktualny informator farmaceutyczny.

 

Oczywiście można szukać informacji w Internecie, ale czy na pewno informacja dotycząca danego leku czy medykamentu będzie wiarygodna – skąd wiemy kto ją napisał. Można tez dzwonić i chodzić do lekarza z naszymi najbardziej drobiazgowymi pytaniami, ale po co, skoro na niektóre pytania możemy znale¼ć odpowied¼ sami, a z lekarzem konsultować się w sprawach poważniejszych. Możemy też pytać rodziny lub sąsiadów, ale czy na pewno on mają rację, czy na pewno oni wiedzą? Dlatego warto mieć w domu profesjonalne i w pełni wiarygodne ¼ródło informacji medycznej i farmaceutycznej. Zrozumiałe jest, że polecana encyklopedia leków jest również propozycją dla osób zawodowo zajmujących się lecznictwem, farmaceutyką, rehabilitacją, rekonwalescencją, czy innym formami opieki medycznej – są to lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, fizjolodzy oraz ratownicy medyczni.jak stosowac lekarstwa

 

Publikacja w bardzo czytelny i klarowny sposób, i co najważniejsze – w oparciu o rzetelne i profesjonalne ¼ródła, wyjaśnia zastosowanie i działanie prezentowanych leków. Zawiera najbardziej kluczowe informacje, czyli zasadniczo sposób dawkowania leku, opis przeciwwskazań, oddziaływanie na organizm w związku z innymi równolegle zażywanymi lekami i preparatami, typowe skutki uboczne użycia leku, objawy przedawkowania i inne ważne sugestie i porady. Encyklopedia to także lista zawierająca tańsze odpowiedniki leku przepisanego przez lekarza, co często pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze w aptece – możemy poprosić lekarza o przepisanie tańszego leku o zbliżonym czy nawet tym samym działaniu. W wydaniu encyklopedycznym 2009 możemy też sami sprawdzić, które leki objęte zostały refundacją NFZ.

 

Encyklopedia leków to ponad 3000 nazw i haseł – jest w niej istotna informacja, której potrzebuje każdy chory – czy to pacjent poradni, czy kobieta z migreną, czy też matka chorującego dziecka. Faktem jest, że encyklopedia leków nie zastąpi (i nie powinna) lekarza i leczenia, ale może uczynić nasze leczenie bardziej świadomym. Pozwala jednak na samodzielny dobór właściwych leków sprzedawanych bez recepty lekarskiej. Publikacja zawiera alfabetyczny układ haseł oraz indeks pozwalający na szybkie odszukanie danych o leku lub jego odpowiedniku, według nazwy handlowej, polskiej nazwy zwyczajowej albo łacińskiej nazwy międzynarodowej.

 

Popularną Encyklopedię Leków możesz zakupić w postaci elektronicznej w księgarni internetowej z poradnikami z różnych dziedzin. Informacja ta sama, a cena znacząco niższa. Zobacz też inne tytuły książek i poradników z zakresu medycyny, zdrowia i urody.

 

Przejd¼ do książki Popularna Encyklopedia Leków

 

Rok wydania – 2009.   Liczba stron – 830.   Wysyłka darmowa.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *