Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów.

Na 100% chorób reumatycznych – 40% to tzw. Reumatyzm tkanek miękkich, 10% choroby zapalne narządu ruchu, ale aż 50% stanowi choroba zwyrodnieniowa stawów. Z badań wynika, że około 400 tysięcy Polaków choruje na reumatoidalne zapalenie stawów. Jest to najczęstsza choroba zapalna stawów. Jednocześnie większość Polaków nie leczy się wcale – alarmuje krajowy konsultant w dziedzinie reumatologii prof. Witold Tłustochowicz.

 

Zdaniem znanego polskiego reumatologa Jarosława Niebrzydowskiego „Mamy do czynienia z chorobą przewlekłą i koniecznością leczenia jej przez lata. Zazwyczaj minimalny okres leczenia czyli do momentu kiedy chory nie ma objawów i można zaprzestać brania leków, wynosi ok. 2,5 roku.” W poradniku „Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów. Poradnik dla chorych”pan Jarosław przedstawił wiele cennych informacji o chorobie i sposobów jej leczenia.

Pisze  w niej „Szybkie rozpoznanie choroby jest bardzo ważne. Czas od wystąpienia objawów do rozpoczęcia leczenia w dużej mierze decyduje o całym dalszym życiu chorego. Najlepsze efekty osiągamy gdy leczenie rozpoczynamy jak najszybciej.” To źródło cennych informacji dla osób których dotknęła choroba ale także ich rodzin, którzy codziennie patrzą jak bliska im osoba cierpi i jak to cierpienie niszczy tę osobę. Poprzez poradnik możemy zerwać z utartymi stereotypami i przestarzałymi metodami leczenia, które nie przynoszą spodziewanych rezultatów.

 Autor opisuje  jakie metody „obowiązują w leczeniu i diagnostyce zapaleń stawów w całej Europie Zachodniej, USA, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Japonii i wszystkich innych wysoko rozwiniętych oraz bogatych państwach na świecie.” To metody, które opierają się na metodach badań uznanych przez wybitnych specjalistów na świecie. „Bardzo ważne jest aby wiedzieć jaki lek i w jaki sposób leczy chorobę. Jakie są objawy uboczne i co trzeba robić w razie ich wystąpienia. Nie ma leków bez objawów ubocznych.” – pisze autor.

Zainteresowanych lekturą i zagadnieniem odsyłam do książki, która już ukazała się na rynku wydawniczym i dostępna jest w wielu księgarniach internetowych. W książce znajdziecie wiele informacji na temat co powinniście wiedzieć o reumatoidalnym zapaleniu stawów, jak ta choroba niszczy organizm i jak należy postępować aby ją wyleczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *