Endermologia, sposób na powrót do formy sprzed ciąży

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety, pełen emocji i radości, wynikających z powiększenia rodziny. Jednak po szczęśliwym rozwiązaniu, połogu, okresie laktacji, przychodzi czas na walkę ze zbędnymi kilogramami i powrót do sylwetki sprzed ciąży. Są panie, które szybko wracają do formy bez dodatkowych działań, w czym zdecydowanie pomaga racjonalne odżywianie w trakcie ciąży, dobre kosmetyki do pielęgnacji skóry oraz karmienie piersią. Zdecydowanie trudniej jest kobietom, które przytyły nieco więcej niż przyjęta norma 12-15 kg, a mianowicie przyrost wagi przekroczył 20 lub więcej kilogramów. Co zatem zrobić, by zrzucić nadwagę i pozbyć się rozstępów? Odpowiedzią na to pytanie może być endermologia.

Na czym polega zabieg

Endermologia to kompleksowy zabieg, który pomaga w osiągnięciu szczuplejszego, jędrniejszego i gładszego ciała, w sposób bezbolesny i w pełni bezpieczny. Dzięki niemu każda młoda mama może pozbyć się cellulitu, rozstępów, a także ujędrnić i wymodelować zarówno brzuch, jak i całe ciało po porodzie.

Do wykonania zabiegu używa się przyrządu składającego się z głowicy i dwóch rolek, które w sposób mechaniczny są wprowadzane w ruch, by rozmasować fałdy skórne. Zabieg endermologii, przypominający masaż, działa na skórę oraz tkanki podskórne, a jego tempo jest dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjentki. Głównym celem endermologii jest poprawa krążenia krwi i dostarczenie składników odżywczych do tkanek. Dzięki temu skóra staje się odżywiona, gładsza i jędrniejsza.

poznaj – Zaburzenie osobowości typu Borderline (BPD): rozumienie i wspieranie

Zabiegi można rozpocząć minimum miesiąc po zakończeniu karmienia piersią, jednak nie wcześniej niż cztery miesiące po porodzie siłami natury, lub sześć miesięcy po cesarskim cięciu.

Przeciwskazania

Tak jak w przypadku większości zabiegów, istnieją także przeciwskazania do wykonania endermologii. Wśród nich należy wymienić: przepuklinę, świeże blizny pooperacyjne i bliznowce, ostre postacie chorób żylnych i naczyniowych, nowotwory, ciążę i okres menopauzy, a także trądzik i tłuszczaki mnogie.

Jeśli jesteś młodą mamą, która boryka się nadwagą, cellulitem, rozstępami po ciąży i szuka wsparcia w tym zakresie, zapisz się na konsultację w Gabinecie Rehabilitacji i masażu FizjoDuet Kowalscy – endermologia Toruń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *