Aktywny wypoczynek w Dolinie Piękna

Planujesz weekendowy wyjazd za miasto, pełen sportowych aktywności, ale też chwili relaksu i odpoczynku? Wybierając idealne miejsce, zastanów się jakich atrakcji oczekujesz, zarówno od miejsca pobytu, jak i okolicy, w której chcesz wypocząć.

Góry Izerskie to turystyczna perła Dolnego Śląska, w której zlokalizowane są hotele, ośrodki Medical SPA oraz szlaki wędrowne i, pierwsze tego typu w Europie, trasy rowerowe o zróżnicowanym stopniu trudności, noszące nazwę Single Trek. To także dziewicza przyroda i wyjątkowy klimat – wszystko czego potrzebujemy, by zregenerować siły.


Góry Izerskie to najbardziej urokliwe pasmo Sudetów. Rozciąga się od Czech i biegnie przez granicę z Polską, aż do Doliny Nysy Łużyckiej.
Charakterystyczne skałki, z których zbudowane są góry, otoczone świerkowymi lasami, gwarantują wyjątkowe widoki i zachęcają do pieszych i rowerowych wycieczek. Istotne znaczenie ma także bogata baza noclegowa, zlokalizowana w największych miastach leżących w granicach pasma, m.in. w Świeradowie Zdroju. Tutaj na uwagę zasługuje czterogwiazdkowy Hotel Medical SPA Malinowy Dwór – wyposażony w bogate zaplecze sportowe, siłownię i salę fitness, basen, kort tenisowy, a także wyciąg narciarski. W obiekcie znajduje się także centrum SPA i wellness. To też ośrodek, który w swojej ofercie, jako jedyny na Dolnym Śląsku, posiada zabiegi balneologiczne, z wykorzystaniem najsilniejszej na świecie wody siarczkowej ze źródła „Malina”, którą wykorzystuje się do leczenia chorób stawów. Kąpiel siarczkowa jest więc doskonałym lekarstwem w przypadku, gdy poczujemy zew natury i przesadzimy z aktywnością fizyczną.


Świeradów Zdrój to jedna z najpiękniejszych, uzdrowiskowo-turystycznych miejscowości w Polsce. Jego okolice są bardzo atrakcyjne o każdej porze roku. Wiosną, latem i jesienią to miejsce doskonałe na piesze wędrówki, nordic walking lub jazdę na rowerze. Zimą można tutaj szusować ośnieżonymi stokami lub jeździć na biegówkach. W Świeradowie Zdroju krzyżują się liczne szlaki turystyczne – czerwony, niebieski, żółty i zielony, które prowadzą turystów w pięciu kierunkach, do pięknych zakątków – górskich polan, przełęczy i szczytów. Miejscowość posiada także źródła mineralne z zawartością radonu, liczne ośrodki lecznicze i piękny Park Zdrojowy. Nie bez przyczyny Świeradów nazwany został perłą uzdrowisk dolnośląskich. Położenie miejscowości w spokojnej kotlinie, z dala od miejskiego gwaru, pozwala na wspaniały wypoczynek w górskim zaciszu.

Więcej informacji na temat Hotelu Medical SPA Malinowy Dwór, zlokalizowanego w sercu Świeradowa Zdroju można znaleźć na stronie: http://www.malinowehotele.pl/malinowydwor/

Doatkowe informacje

Malinowe Hotele to sieć ośrodków medical SPA zlokalizowanych w Świeradowie Zdroju (Malinowy Dwór) oraz Solcu Zdroju (Malinowy Zdrój, Baseny Mineralne oraz Malinowy Raj – nowa inwestycja, której rozpoczęcie planowane jest w 2013 roku). Usługi obejmują fachową opiekę lekarską i profilaktykę zdrowotną z wykorzystaniem zabiegów bazujących na najsilniejszej na świecie wodzie siarczkowej pochodzącej ze źródła Malina. Podstawę oferty stanowią Centra Rehabilitacji, w których goście mogą korzystać z zabiegów z zakresu hydroterapii, fizykoterapii, kinezyterapii oraz różnych form masażu. Ofertę uzupełniającą stanowią zabiegi kosmetyczne SPA i Wellness.

Malinowy Zdrój to pierwszy obiekt w Polsce, który otrzymał europejski certyfikat MEDICAL WELLNESS potwierdzający wysoki standard usług hotelowych i leczniczych oraz certyfikat zarządzania jakością ISO. Ośrodek został także nagrodzony w prestiżowym konkursie SPA Prestige Awards oraz zajął po raz siódmy 1. miejsce w Polsce w kategorii medyczne SPA&Wellness. Malinowy Dwór otrzymał w 2011 roku nagrodę „Jakość Roku” oraz wyróżnienie od redakcji magazynu „Forbes” wstępując tym samym do elitarnego grona najlepszych hoteli w kraju, a także po raz drugi zyskał tytuł Najlepszego hotelu Resort SPA w Polsce w konkursie SPA Prestige Awards. Baseny Mineralne to jedyny w Polsce kompleks z leczniczą wodą mineralną, którego otwarcie odbyło się w lutym 2013 roku.

Więcej informacji o Malinowe Hotele Sp. z o.o. na: www.malinowehotele.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *