Produkt szyty na miarę. Jak wybrać najlepszą polisę dla placówki medycznej.

medyczne24h.plmedyczne24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


Produkt szyty na miarę. Jak wybrać najlepszą polisę dla placówki medycznej.

2017-11-20

Na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego ubezpieczenia dla placówki medycznej? Jakie pytania zadać? Szukając polisy warto sięgnąć po taką, która będzie dostosowana do indywidualnych potrzeb naszej firmy. Dobrym przykładem jest tu ubezpieczenie INTER Partner od firmy INTER, które pozwala dopasować poziom ochrony do naszych wymogów, a dzięki konstrukcji modułowej daje możliwość wyboru pomiędzy rozwiązaniem pakietowym a zakupem wybranych ryzyk. Co jeszcze należy wiedzieć decydując się na ubezpieczenie? Oto kilka wskazówek.

W niedużej przychodni medycznej doszło do awarii sprzętu diagnostycznego. Naprawa była czasochłonna i kosztowała 7 tys. zł. Mało tego – w czasie, gdy sprzęt był w naprawie, konieczne było odwołanie wizyt pacjentów, co spowodowało dodatkowe straty.

Zimą na schodach do gabinetu dentystycznego poślizgnęła się starsza pacjentka. Upadła tak niefortunnie, że złamała nogę z przemieszczeniem, co skończyło się wielomiesięczną rehabilitacją.

Na skutek przepięcia doszło do awarii komputerów w poradni rehabilitacyjnej. Firma utraciła niektóre dane, a w czasie naprawy utrudniona była praca.

To tylko niektóre przykłady szkód, do których może dojść w placówkach służby zdrowia. Koszty radzenia sobie z tego typu problemami są ogromne i mogą nawet doprowadzić do upadku firmy. Z tego powodu warto kupić odpowiednią polisę.

 

Pomyśl, co kupujesz

Kupując taką polisę trzeba dokładnie przemyśleć, jakiej ochrony potrzebujemy. Ubezpieczenie powinno być dopasowane do potrzeb firmy, przy uwzględnieniu specyfiki zagrożeń związanych z prowadzeniem danego rodzaju działalności gospodarczej oraz uwarunkowań zewnętrznych wynikających z usytuowania firmy na określonym terenie. Uwarunkowania zewnętrzne to zarówno ekspozycja na anomalie pogodowe, jak i zagrożenia związane z aktywnością firm i osób w najbliższym otoczeniu ubezpieczanego przedsiębiorcy, np. zwiększone ryzyko wandalizmu. Czyli przykładowo przedsiębiorca prowadzący działalność leczniczą dysponuje kosztownym sprzętem, który łatwo uszkodzić albo przychodnia znajduje się niedaleko rzeki i jest zagrożona powodziami.

Koniecznie też trzeba wziąć po uwagę szkody, które można wyrządzić innym osobom i pod tym kątem dobrać odpowiednią polisę OC. Tutaj ważne jest, żeby polisa pokrywała zarówno te szkody, które firma może wyrządzić niezależnie od umowy z innymi osobami (np. gdy ktoś poślizgnie się na schodach budynku), jak i te związane z niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem umowy.

 

Ważne pytania

Przedsiębiorca powinien odpowiedzieć sobie na szereg pytań: jakie szkody może wyrządzić działalność w mieniu należącym do niego, a także w majątku kontrahentów i klientów, jakich zdarzeń losowych można uniknąć, a na jakie nie ma wpływu. Przykładowo firma medyczna musi liczyć się z przypadkowym stłuczeniem szklanych gablot, a instalując odpowiednie zabezpieczenia przeciwwłamaniowe i podpisując umowę z firmą świadczącą usługi ochroniarskie minimalizuje ryzyko włamań.

Kupując polisę warto przeprowadzić analizę ryzyka dla przedsiębiorstwa, biorąc pod uwagę charakter jego działalności, w czym pomoże przedstawiciel ubezpieczyciela albo broker. Analiza ta pomoże zidentyfikować główne zagrożenia, a pośrednik pomoże też określić sumę ubezpieczenia na odpowiednim poziomie. Nie warto natomiast przy wyborze ubezpieczenia kierować się wyłącznie ceną polisy. Może okazać się, że najtańszy produkt nie zapewni firmie ochrony wtedy, kiedy będzie ona najbardziej potrzebna. Gdy kupujemy samochód, nie wybieramy najtańszego, gdyż wiemy że za niską ceną nie kupimy auta spełniającego wszystkie nasze potrzeby. Podobnie jest, gdy kupujemy polisę: najtańsze ubezpieczenie nie zagwarantuje nam kompleksowej ochrony.

 

Dobra polisa

Dobra polisa majątku firmy to taka, która umożliwia maksymalne dostosowanie zakresu ochrony do profilu działalności przedsiębiorstwa. Takim ubezpieczeniem jest nowa oferta INTER Partner, dzięki której każda placówka medyczna w prosty sposób może dopasować ubezpieczenie do swoich indywidualnych potrzeb biorąc pod uwagę specyfikę swojej działalności czy wielkość firmy.

,,Oferujemy przedsiębiorstwom elastyczne ubezpieczenie uwzględniające istotne różnice w prowadzonej działalności. Produkt INTER Partner zapewni ochronę nie tylko na wypadek zdarzeń losowych, ale też wypłaci odszkodowanie na naprawę maszyn uszkodzonych na skutek awarii czy na naprawę sprzętu elektronicznego zniszczonego wskutek przepięcia. Wszystko zależy od tego, jakie elementy ochrony zostaną włączone do polisy. 55 klauzul specjalistycznych takich, jak ubezpieczenie utraty zysku, czy ubezpieczenie mienia w transporcie, pozwala na spersonalizowanie oferty pod kątem prowadzonej działalności. Wysokie sumy ubezpieczenia, aż do 125 mln zł, zapewniają ochronę na wypadek dużych szkód" – mówi Joanna Kaczanowska, Kierownik Biura Ubezpieczeń Majątkowych w INTER.

Polisa zaadresowana jest do małych i średnich przedsiębiorstw, ale skonstruowana w sposób w jaki ubezpieczyciele tworzą produkty dla korporacji. Oznacza to, że niewielki podmiot zostanie tak obsłużony, jakby był klientem korporacyjnym: otrzyma bardzo szeroki zakres ochrony, wiele dodatkowych klauzul do wyboru oraz modułową konstrukcję produktu , dzięki której może sam decydować które moduły wykupić.

Więcej informacji na stronie www.interpolska.pl

Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

polisa placówka medyczna ubezpieczenie

Zobacz także...

Zwolnienie z opodatkowania abonamentów medycznych to najlepsze rozwiązanie

2011-01-31

Zwolnienie z opodatkowania abonamentów medycznych to najlepsze rozwiązanie

Zdaniem Pracodawców RP ustawy podatkowe powinny w sposób jednoznaczny kształtować zobowiązania podatników wobec państwa, bez pozostawiania pola na interpretację izbom skarbowym. Sprawa abonamentów medycznych jest głośna już od dłuższego czasu, właśnie w związku ze zmianą podejścia Ministerstwa Finansów do tego typu środków motywacyjnych oferowanych przez pracodawców pracownikom. więcej...

Jeśli pracujesz na kontrakcie możesz otrzymać świadczenie dzienne podczas niezdolności do pracy

2010-11-30

Jeśli pracujesz na kontrakcie możesz otrzymać świadczenie dzienne podczas niezdolności do pracy

INTER Kontrakt - ubezpieczenie dla lekarzy oraz pielęgniarek i położnych pracujących na kontrakcie. więcej...

INTER Grupa Med- Grupowe Ubezpieczenie na Życie

2010-11-30

INTER Grupa Med- Grupowe Ubezpieczenie na Życie

Pod koniec września zarząd spółek TU INTER Polska SA oraz TU INTER-ŻYCIE Polska SA zdecydował o powrocie na rynek grupowych ubezpieczeń na życie. Specjalnie stworzony produkt o nazwie Inter Grupa Med to unikatowe ubezpieczenie chroniące zdrowie i życie pracowników służby zdrowia. więcej...

Jeśli pracujesz na kontrakcie możesz otrzymać świadczenie dzienne podczas niezdolności do pracy

2010-11-17

Jeśli pracujesz na kontrakcie możesz otrzymać świadczenie dzienne podczas niezdolności do pracy

INTER Kontrakt - ubezpieczenie dla lekarzy oraz pielęgniarek i położnych pracujących na kontrakcie. więcej...