Co wyróżnia Prywatny Ośrodek Terapii uzależnień Lewin w Wiśle

medyczne24h.plmedyczne24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


Co wyróżnia Prywatny Ośrodek Terapii uzależnień Lewin w Wiśle

2021-05-11

 

Skuteczna terapia uzależnień wymaga nie tylko zrozumienia pacjenta, ale również konsekwencji. Metody leczenia stosowane w ośrodku Lewin, właśnie na tym się opierają. To dlatego placówka wraz z pacjentami odniosła tak wiele sukcesów.

Zarówno psychoterapia, jak i leczenie farmakologiczne jest procesem, który jest celowy i dokładnie zaplanowany – zaczynając od diagnozy, poprzez stosowane metody i techniki pracy, aż do etapu końcowego. Realizowany program terapii, dobierany jest w sposób indywidualny dla każdego.

Ośrodek terapii uzależnień Lewin wpisany został na listę ośrodków przestrzegających Kodeksu Etyki Terapeuty Uzależnień. Przestrzegana jest w nim także karta praw pacjenta. Z kodeksem można zapoznać się pod tym linkiem: http://www.kodeksetyki.pl/kodeks-etyki-terapeuty-uzaleznien.

Największym wyróżnieniem ośrodka jest kadra specjalistów i instruktorów terapii uzależnień. Stanowią ją pełni zaangażowania i empatii ludzie, którzy pomogą w przejściu danego procesu. Każdy z członków zespołu posiada kwalifikację do pracy poświadczoną odpowiednimi dokumentami wydanymi przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Nad przebiegiem leczenia czuwa także psycholog oraz lekarze – pierwszego kontaktu, psychiatra oraz neurolog.

 

 

 

 

Kadra objęta jest superwizją kliniczną. Jest to forma nadzoru zespołu terapeutycznego. Wykwalifikowany superwizor posiadający uprawnienia Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii czuwa nad przebiegiem terapii pod kątem stosowanych przez kadrę metod w leczeniu. Terapeuci ośrodka pracują pod czujnym okiem superwizora po to, aby zapewnić przestrzeganie standardów leczenia i usprawnić jego proces.

Atutem ośrodka odwykowego Lewin jest lokalizacja. Mieści się on w Wiśle i sąsiaduje z rzeką Wisłą, deptakiem i parkami. W odległości nie większej niż 500m znajdują się boiska, baseny, stoki narciarskie i wiele atrakcji sportowych. W chwilach wolnych od zajęć można skorzystać z siłowni, stołu do tenisa stołowego, boiska do piłki siatkowej, boiska do koszykówki i piłki nożnej. Kadra ośrodka pomaga zaplanować wspólne wycieczki i z chęcią dotrzyma towarzystwa również na szlaku.

Po przeprowadzonej terapii pacjent nigdy nie zostaje sam ze swoim problemem. Opuszczenie ośrodka często związane jest z wieloma bieżącymi sprawami, które mogą wymagać wsparcia. Pacjenci mogą konsultować się z terapeutami ośrodka telefonicznie lub odbywając dodatkowe spotkania konsultacyjne. Często też odwiedzają ośrodek, aby podzielić się swoimi sukcesami.

 

Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

uzależnienia terapia ośrodek klinika

Zobacz także...

Nałogi w naszym kraju - jak często wpadamy w kłopoty?

2014-11-21

Nałogi w naszym kraju - jak często wpadamy w kłopoty?

W nałóg można wpaść wtedy, kiedy człowiek spróbuje coś, czego nigdy nie powinien próbować. więcej...

W wakacje folgujemy z używkami

2014-07-11

W wakacje folgujemy z używkami

Wysoka temperatura, dłuższe dni i miła atmosfera panująca podczas urlopu sprzyja spożywaniu większej ilości alkoholu, wypalaniu większej liczby papierosów, a także sięganiu po innego typu używki. Przez moment zapominamy o tym ,że od uzależnienia może dzielić nas tylko cienka linia. więcej...

Dzieciaku, nie daj się używkom!

2014-04-14

Dzieciaku, nie daj się używkom!

Za oknem piękna pogoda, która skutecznie zachęca do wyjścia z domu, nic w tym dziwnego, bo, gdy za oknami słońce w głowach młodych ludzi pojawiają się setki pomysłów na spędzenie czasu wolnego. Każdy nastolatek powinien jednak zdawać sobie sprawę z tego, że w okresie wiosenno-letnim czyha na niego najwięcej niebezpieczeństw w postaci alkoholu, narkotyków i innych zagrożeń. więcej...

Wszechobecne uzależnienia

2013-10-16

Wszechobecne uzależnienia

Uzależnienia mogą dotyczyć każdego z nas, nie znają płci, wieku ani wykształcenia, dlatego w równym stopniu zagrożeni są dyrektorzy wielkich banków, jak i szeregowi pracownicy firm na przykład handlowych. Problem w tym, że nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że jest uzależniony. więcej...

PRACODAWCY RP PROPONUJĄ UŚCIŚLENIE PRZEPISÓW NOWELIZACJI USTAWY O DZIAŁALNOŚCI LECZNICZEJ

2012-07-11

PRACODAWCY RP PROPONUJĄ UŚCIŚLENIE PRZEPISÓW NOWELIZACJI USTAWY O DZIAŁALNOŚCI LECZNICZEJ

Nowelizacja ustawy o działalności leczniczej, mająca na celu uratowanie systemu ochrony zdrowia przed ogromnymi wydatkami, nie uwzględnia wszystkich postulatów Pracodawców RP. Bulwersuje przede wszystkim sprawa konieczności tworzenia apteki lub działu farmacji szpitalnej. więcej...