Program bezpłatnych konsultacji

Spotkanie z psychologiem klinicznym i pomoc w określeniu przyczyn problemów – w ramach programu bezpłatnych konsultacji w Akademickim Centrum Psychoterapii i Rozwoju SWPS przy ul. Gocławskiej 12 można zdiagnozować przyczyny złego stanu psychicznego.

Każda osoba, która doświadcza problemów natury psychologicznej i chciałaby skorzystać z pomocy może wziąć udział w programie bezpłatnych konsultacji prowadzonych przez Akademickie Centrum Psychoterapii i Rozwoju SWPS. W ramach spotkań z psychologiem klinicznym (przewidziano do 3 spotkań dla każdego klienta) osoba poszukująca pomocy uzyska zarówno informację o diagnozie wraz z rekomendacją dotyczącą rodzaju pomocy, która jest najbardziej optymalna, jak i o tym, gdzie mogłaby tą pomoc uzyskać.

– Diagnostyka powiązana z rekomendacjami dalszego postepowania w sytuacji problemów psychologicznych jest w Polsce usługą praktycznie niespotykaną. Konsultacje psychologiczne opierają się na rozmowie i terapii. Tymczasem zdarza się że klient, który przychodzi do psychologa nie jest gotowy na terapię, a bardziej zależy mu na zdiagnozowaniu źródła problemu i przemyśleniu dalszej ścieżki postępowania – mówi dr Maja Filipiak, kierownik Akademickiego Centrum Psychoterapii i Rozwoju SWPS.

Filipiak dodaje, że w ramach rekomendacji klient może uzyskać informacje o tym, jaki rodzaj postępowania, z punktu widzenia współczesnej wiedzy psychologicznej, wydaje się optymalny. Jeśli formą pomocy miałaby być psychoterapia to w efekcie takich konsultacji można precyzyjniej określić, jaki sposób pracy terapeutycznej byłby potencjalnie najlepszy.

Spotkania są bezpłatne. Program jest realizowany cyklicznie w związku z systemem praktyk dla studentów ostatniego roku psychologii klinicznej, którzy obserwują przebieg konsultacji przez lustro weneckie. Zarówno psycholog, jak i studenci obserwujący takie spotkania, są zobowiązani do zachowania tajemnicy zawodowej, w związku z informacjami, jakie powierza im na swój temat klient.

W programie mogą wziąć udział zarówno osoby dorosłe, jak też rodzice np. w sprawach związanych z problemami swoich dzieci. Wystarczy zadzwonić do Akademickiego Centrum Psychoterapii i Rozwoju SWPS pod numer 22 517 99 65. Konsultant udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania, zaproponuje terminy spotkań i umówi na rozmowę z psychologiem. Zapisy prowadzone są w dni robocze w godz. 9.00-20.00. Program trwa cały rok. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.centrum.swps.pl.

 

***

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej to nowoczesne centrum naukowo-dydaktyczne, które oferuje interdyscyplinarne studia społeczno-humanistyczne w Warszawie, Wrocławiu, Sopocie, Poznaniu i Katowicach. Od 16 lat uczelnia jest jednym z najważniejszych ośrodków studiów psychologicznych w kraju. Obecnie kształci około 13,5 tys. studentów. Uczelnia posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora w dyscyplinach: psychologia (w Warszawie i Wrocławiu), kulturoznawstwo, socjologia i prawo oraz doktora habilitowanego w dyscyplinach psychologia i kulturoznawstwo. Tradycją SWPS są cykle otwartych imprez naukowych, popularnonaukowych i kulturalnych. Częstymi gośćmi uczelni są światowej sławy naukowcy, znani artyści i przedstawiciele świata mediów. SWPS jest organizacją społecznie odpowiedzialną, m.in. wspiera rozwój sztuki, realizując innowacyjny cykl wydarzeń Kultura Wysokich Napięć.


PR

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *