Jeśli pracujesz na kontrakcie możesz otrzymać świadczenie dzienne podczas niezdolności do pracy

medyczne24h.plmedyczne24h.pl

Dodaj wpis do katalogu

Idź do katalogu

Regulamin


Jeśli pracujesz na kontrakcie możesz otrzymać świadczenie dzienne podczas niezdolności do pracy

2010-11-17

INTER Kontrakt - ubezpieczenie dla lekarzy oraz pielęgniarek i położnych pracujących na kontrakcie.

 

Towarzystwo Ubezpieczeniowe INTER Polska S.A. od lat obsługujące branżę medyczną wprowadza nowe ubezpieczenie pod nazwą INTER Kontrakt. To pierwszy produkt ubezpieczeniowy w Polsce dedykowany dla osób wykonujących zawód medyczny na kontrakcie. Ubezpieczony otrzymuje wypłatę świadczenia dziennego w przypadku czasowej niezdolności do pracy, co gwarantuje stabilizację finansową.

Coraz więcej lekarzy i pielęgniarek przechodzi z umów o pracę na umowy cywilno-prawne nazywane potocznie kontraktami. Wykonywanie zawodu medycznego w oparciu o taka formę zatrudnienia ma wiele pozytywnych aspektów. Niesie jednak ono ze sobą ryzyko utraty przychodów w sytuacji, w której lekarz czy pielęgniarka nie mogą wypełniać przedmiotu kontraktu z uwagi na chorobę lub nieszczęśliwy wypadek. Świadczenie chorobowe wypłacane z ZUS z reguły nie zapewni pokrycia utraconych korzyści. 

Zniwelowanie tak powstającej luki w przychodzie w znacznym stopniu zapewnia ubezpieczenie INTER Kontrakt. Wypłata świadczenia pieniężnego następuje tutaj od 15 lub 30 dnia nieprzerwanej niezdolności do realizacji kontraktu. Długość okresu wypłacania świadczenia zależy od wybranego wariantu ubezpieczenia i wynosi maksymalnie do 180 dnia niezdolności do pracy.

Oferta ubezpieczenia INTER Kontrakt skierowana jest do osób posiadających prawo wykonywania zawodu medycznego w Polsce oraz uzyskujących przychody z jednego bądź kilku kontraktów.

Ubezpieczenie INTER Kontrakt jest uzupełnieniem lub zastąpieniem świadczeń oferowanych przez ubezpieczenie społeczne, a dodatkowo zapewnia m.in. pokrycie kosztów stałych ponoszonych przez przedsiębiorcę – w przypadku lekarzy są to np. koszty wynajmu powierzchni lub leasingu sprzętu medycznego. TU INTER Polska wypłaca dzienne świadczenie za każdy dzień pobytu na zwolnieniu lekarskim w wysokości zależnej od zadeklarowanej przez Ubezpieczonego kwoty średniego miesięcznego przychodu ze wszystkich posiadanych kontraktów, maksymalnie do 400 zł za dzień. Zakres ochrony ubezpieczeniowej wynika z umowy ubezpieczenia, przy czym w momencie jej podpisywania ubezpieczyciel nie wymaga żadnych dokumentów potwierdzających wysokość przychodów. Ich wysokość weryfikowana jest dopiero w przypadku konieczności wypłaty świadczenia. Procedura wypłaty jest szybka i przejrzysta.

Więcej informacji:

http://www.interpolska.pl

 

Towarzystwo Ubezpieczeń INTER Polska S.A. zostało założone w 1991 roku. Głównym akcjonariuszem jest INTER Krankenversicherungen aG, niemiecki koncern ubezpieczeniowy, który powstał w 1926 roku i jest dziś jedną z najbardziej znanych w Niemczech firm oferujących ubezpieczenia zdrowotne oraz specjalistyczne programy ubezpieczeniowe. Oferta TU INTER Polska S.A. obejmuje ubezpieczenia zdrowotne, majątkowe i osobowe. Ponad 80 lat doświadczenia na rynku europejskim, wysoki kapitał zakładowy i ochrona reasekuracyjna czynią nas uznanym partnerem zarówno klientów korporacyjnych jak i indywidualnych.

 
źródło: PR

Dodaj do:   Dodaj do gwar   Dodaj do linkr   Dodaj do del.icio.us   Dodaj do wykop

Towarzystwo Ubezpieczeń ubezpieczenie ubezpieczenie dla pielęgniarek i położnych Inter Polska

Zobacz także...

Produkt szyty na miarę. Jak wybrać najlepszą polisę dla placówki medycznej.

2017-11-20

Produkt szyty na miarę. Jak wybrać najlepszą polisę dla placówki medycznej.

Na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego ubezpieczenia dla placówki medycznej? Jakie pytania zadać? Szukając polisy warto sięgnąć po taką, która będzie dostosowana do indywidualnych potrzeb naszej firmy. Dobrym przykładem jest tu ubezpieczenie INTER Partner od firmy INTER, które pozwala dopasować poziom ochrony do naszych wymogów, a dzięki konstrukcji modułowej daje możliwość wyboru pomiędzy rozwiązaniem pakietowym a zakupem wybranych ryzyk. Co jeszcze należy wiedzieć decydując się na ubezpieczenie? Oto kilka wskazówek. więcej...

Zwolnienie z opodatkowania abonamentów medycznych to najlepsze rozwiązanie

2011-01-31

Zwolnienie z opodatkowania abonamentów medycznych to najlepsze rozwiązanie

Zdaniem Pracodawców RP ustawy podatkowe powinny w sposób jednoznaczny kształtować zobowiązania podatników wobec państwa, bez pozostawiania pola na interpretację izbom skarbowym. Sprawa abonamentów medycznych jest głośna już od dłuższego czasu, właśnie w związku ze zmianą podejścia Ministerstwa Finansów do tego typu środków motywacyjnych oferowanych przez pracodawców pracownikom. więcej...

Jeśli pracujesz na kontrakcie możesz otrzymać świadczenie dzienne podczas niezdolności do pracy

2010-11-30

Jeśli pracujesz na kontrakcie możesz otrzymać świadczenie dzienne podczas niezdolności do pracy

INTER Kontrakt - ubezpieczenie dla lekarzy oraz pielęgniarek i położnych pracujących na kontrakcie. więcej...

INTER Grupa Med- Grupowe Ubezpieczenie na Życie

2010-11-30

INTER Grupa Med- Grupowe Ubezpieczenie na Życie

Pod koniec września zarząd spółek TU INTER Polska SA oraz TU INTER-ŻYCIE Polska SA zdecydował o powrocie na rynek grupowych ubezpieczeń na życie. Specjalnie stworzony produkt o nazwie Inter Grupa Med to unikatowe ubezpieczenie chroniące zdrowie i życie pracowników służby zdrowia. więcej...

E-debata „Marketing usług medycznych”

2010-09-03

E-debata „Marketing usług medycznych”

26 sierpnia odbyła się debata internetowa „Marketing usług medycznych” organizowana przez Wolters Kluwer Polska, w której udział wzięli Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, dr Hamankiewicz, prezes Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Prywatnej Służby Zdrowia dr Robert Mołdach , dr Elżbieta Majchrzak – Kłokocka, kierownik Działu Marketingu Wojewódzkiego Szpitala w Olsztynie oraz Edyta Stanisz-Busch - Dyrektor Zarządzający Peritus Management. więcej...