Jak uchronić się przed ukąszeniami owadów? Lato jest okresem o największej aktywności owadów, takich jak komary i meszki, które atakują dosłownie wszędzie. Największe prawdopodobieństwo ukąszenia czyha jednak w ukryciu koron drzew, na terenach podmokłych, w pobliżu wody.

 

Kleszcze wywołujące groźna chorobę o nazwie borelioza egzystują w lasach i na łąkach prawie przez cały rok. Zważając na fakt, że aktywność fizyczna i spędzanie wolnego czasu na łonie przyrody pozytywnie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie organizmu, nikt nie zamierza rezygnować ze zdrowego trybu życia i spacerów po świeżym powietrzu.

Niestety relaksującą i odprężającą wycieczkę po lesie, czy piknik w otoczeniu przejrzystej tafli wody zakłócić może towarzystwo uciążliwych owadów, będących nierzadko przyczyną niebezpiecznych reakcji alergicznych zarówno u dzieci jak i u dorosłych.

Najlepszym sposobem na walkę z insektami są nowoczesne preparaty i środki odstraszające dostępne w każdej aptece bez recepty. Kluczem do sukcesu są jednak tylko i włącznie repelenty najwyższej jakości, oferowane przez sprawdzonych i znanych na rynku producentów. Wśród powszechnie stosowanych preparatów największym uznaniem cieszą się żele i spreje odstraszające, które powinny być naniesione na całą powierzchnię ciała odpowiednio wcześnie przed planowaną wycieczką, bądź spacerem.

Dużym zainteresowaniem wśród szerokiej rzeszy klientów cieszą się innowacyjne opaski i plastry działające od kilku do kilkunastu godzin po otwarciu. Polecane głównie dla małych dzieci ze względu na wysoką skuteczność i pełne bezpieczeństwo podczas użytkowania. Bransoletki nasączone olejkami z cytroneli odstraszają głównie meszki, komary, muchy. Są elastyczne i wygodne, nie wydzielają toksycznych dla człowieka substancji, przyjemne w zapachu. Jeżeli u któregoś z członków rodziny występowała reakcja alergiczna najrozsądniejszą decyzją jest skorzystanie z opinii specjalisty. Lekarz z całą pewnością zaleci badania pozwalające na zidentyfikowanie stopnia i ryzyka zagrożenia. Testy skórne i badanie krwi potwierdzające uczulenie na jad stanowią podstawę do odpowiedniej formy leczenia, łącznie z immunoterapią, jaką jest odczulanie.

Nie należy zapominać, że alergia zmusza uczuleniowców do noszenia przy sobie leków przeciwhistaminowych., zastrzyków z adrenaliny, oraz maści łagodzących objawy ukąszenia. W przypadku wstrząsu anafilaktycznego konieczna jest natychmiastowa interwencja lekarska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *